کد خبر: ۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۱
تعداد بازدید: ۱۱۷۲۸۵
از ۵۰بات که معادل ۲شیشه نوشابه است ، تا۲۰۰۰بات که دختربچه‌های لاغر و ریز اندام تایلندی را به اجاره می‌دهند و دلالان زنانگی را مانند کالا به حراج می‌گذارند.
در بانکوک می‌توان با هر قیمتی یک زن خرید!
از ۵۰ بات که معادل ۲شیشه نوشابه است ، تا۲۰۰۰ بات که دختربچه‌های لاغر و ریز اندام تایلندی را به اجاره می‌دهند و دلالان زنانگی را مانند کالا به حراج می‌گذارند. در بانکوک و یا پاتایا و حتی پوکت می توان، با قدم زدن در کوچه پس کوچه ها، شاهد انواع و اقسام دیسکوها و تریاها و خانه هایی باشید که با زن از توریست‌های سراسر دنیا پذیرایی می‌کنند. توریست‌هایی که اگر مایل باشند می‌توانند با کمترین پول شب را در کنار دختربچه‌های ۱۲-۱۳ساله تایلندی به صبح برسانند.

دخترک ۱۷ساله‌ای که مقابل هتل بساط سوسک فروشی دارد، با شلوار جین کوتاه ، موهای زرد و قرمز رنگ کرده که با فکل‌های سفید آن را بسته است. ‌و صورت کاملا نقاشی شده عجیب و غریب و لب‌هایی که با ماتیک پررنگ آلبالویی ،با حرکت‌های تند و سریع از آغوش مرد اروپایی به آغوش مرد آسیایی می‌رود و با همه دلبری‌هایش موفق نمی‌شود که خود را هم قیمت یک پرس غذا که مخلوطی از سوسک و کرم است به مردانی که گوشه خیابان روی نیمکت‌ها نشسته‌اند ارزانی کند!

دخترک مقابل دوربین فیگور می گیرد و عکس می اندازد. ته رنگ زردش زیر رنگ‌ها پنهان نمی‌شود. به دوست مترجم من می گوید:”این شغل من است. من از ده سالگی کارکرده‌ام .هم غذا فروخته‌ام وهم اگر توریست‌ها بخواهند وقتم را با آنها می‌گذرانم. کارت ویژه سلامت دارم و مالیات می‌دهم. سیگار روشن می‌کند و تند تند به سیگار پک می زند. و با دیدن مرد کره‌ای که به او اشاره می‌کند، بساطش را به دختری دیگر می‌سپارد و به دنبال او می‌دود.

کوچه هیپی‌ها ،کوچه باریک و بلندی است پر از دخترها و پسرهای هیپی که موهای خود را در خیابان می‌بافند، در خیابان معامله می کنند، در خیابان می‌رقصند و جنس خرید و فروش می‌کنند. در این کوچه مشروب ۶۰بات است و هیپی‌ها در کار معامله زنان با هم رقابت می‌کنند .پسران زرد پوستی که تن و بدن خود را خالکوبی کرده‌اند و به عنوان بادی‌گارد یا دلال در این کوچه‌ها پلاس‌اند و دختران تایلندی قرمزپوشی که وسط خیابان ایستاده‌اند و بی‌اعتنا به رقص اطراف خود مشتری‌ها را به خود و به محل اجاره زنان راهنمایی می‌کنند. کاتالوگ و بوروشور و عکس هم جزء ابزار تبلیغاتی آنها به کار می‌رود.

فاجعه حراج زنان و دختران در تایلند

دختران قرمز پوش با آن آرایش‌های تند از گرفتن عکس استقبال می‌کنند و از کار خود صحبت می‌کنند؛ کاملا عادی و بدون هیچ خجالتی . دخترک می‌گوید:”دولت مطابق با سال نو کشور برای ما تبریک می‌فرستد و از شغل ما که برای کشور درآمد ایجاد می‌کنیم ،تشکر می کند. اینجا خیلی از دخترها معلمند یا پزشک یا کارمند و یا خواننده و فروشنده‌اند و ما هم این شغل را داریم و اگر نه نمی‌توانیم شکم خودمان و خانوادمان را سیر کنیم. او گران‌ترین قیمتی که برای دختر بچه های تایلندی می دهد ۳۰۰۰بات است . دختری که ۱۳سال دارد و حاضر است یک شب در کنار مرد بماند. شاید دردناک‌ترین صحنه‌ها،دیدن همین دختربچه‌هایی باشد که بازار برده فروش‌های دوران‌های گذشته را امروز به شیوه‌ای مدرن در ذهن انسان تداعی می‌کند. دختر بچه‌هایی که برای لذت مردان و درآمدی مختصر، می رقصند و شنیع‌ترین حرکات را انجام می‌دهند.

کوچه پس‌کوچه‌های این شهر شاهد زنان دیگری است که از صبح تا شب،در هوای خفه کننده و شرجی بانکوک غذا می‌فروشند. زنان فقیری که آنها هم، آدرس محلات تفریح شبانه و دیسکو‌ها را می‌دانند و مانند راهنما عمل می‌کنند.”یا”زنی است که با وجود لاغری و سوءتغذیه‌ای که در ظاهرش مشهود است مانند فرفره ظرف می‌شوید، سبزی و کلم رنده می‌کند. ادویه اضافه می‌کند، مخلوط را می کوبد، کمی حرارت می‌دهد و چیزی به نام غذا در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

"یا”در یک آلونک زندگی می‌کند و نان آور ۴فرزندش است. همسرش فوت کرده و زندگی را به سختی می‌گذراند.”یا”دوست دارد دخترش که نتوانسته به دانشگاه دولتی راه یابد و نتوانسته در دانشگاه خصوصی درس بخواند”ماساژور”شود. ماساژ شغل دیگری است که زنان تایلندی به آن مشغولند.

زن ۳۰ساله ای که اهل "پوکت”است و در یک مرکز مخصوص ماساژ کار می‌کند. می‌گوید:”من مردهای زیادی را می‌شناسم که برای ماساژ به بانکوک می آیند. ماساژیک شغل سنتی است و ما از صبح تا شب کار می‌کنیم .”او حاضر نیست در محل‌هایی که از ماساژ به عنوان یک ابزار سکس استفاده می‌کنند کار کند. اما هرروز تعداد زیادی از مشتریانش را مردها تشکیل می‌دهند. او اجازه عکاسی به من نمی‌دهد.

در فروشگاه "پلازا "با مرد ۵۰ساله موبور فرانسوی صحبت می‌کنم که هرسال دوهفته به تایلند می‌آید. او دندانپزشک است و همسر و ۲ فرزند دارد. عازم پاتایاست و تنها برای دیسکوهای شبانه، شب نشینی‌ها و تفریحات به تایلند آمده است. دختر تایلندی که در کنار اوست شب‌ها در یک هتل آواز می‌خواند. کارت بهداشت دارد و به زحمت وزنش به ۴۵کیلو می‌رسد.

دیدن مردهای ایرانی هم عادی است. هواپیمای تهران –بانکوک مملو از مردانی است که این کشور را برای تفریح انتخاب می کنند. مردانی که در طول سفر به همسران خود تلفن می‌کنند.اظهار می‌کنند که دلشان برای دخترانشان تنگ شده است و وقتی مطلع می‌شوند من روزنامه نگارم، همگی به اتفاق می‌گویند که برای تجارت و یا کار به تایلند آمده‌اند و یا اینکه در سفرهای بعدی با همسرانشان خواهند آمد. مردانی که در بازگشت از هیچکدام آنها آزمایش HIVبه عمل نمی آید. و در مبادی ورودی باز، وارد کشور شده و در صورت بیماری اولین فردی را که قربانی می کند، همسرانشان است.

اما فصل مشترک همه روسپیان تایلندی فقر است و سرنوشت نهایی همه آنها نیز فقر و ایدز و اعتیاد و الکل که آنها را به هلاکت و نابودی می‌کشد. یک زن ۳۰ساله حتی دیگر فرصتی برای ادامه همین مسیر ندارد؛ حتی به اندازه سیرکردن شکمش.

دختران تایلندی ،کودکی را با فحشاء آغاز می کنند و دلالان و مردان کاباره‌دار بیشترین سود را از این تجارت کثیف انسانی می‌برند, روی یگر سکه ، قاچاق دختر بچه‌هایتایلندی است که در شبکه‌های قاچاق به سمت اروپا حمل می‌شوند و باز این شبکه‌ها معمولا به وسیله مردانی اداره می‌شود که زن را به شکل یک کالا و یا جنس می‌بینند.

محله "بت بویت رود” و یا اطراف "نایت شاپینگ رودها”با کوچه‌های موازی ،باریک ،پرزرق و برق ،مشروب فروشی‌های کنار خیابان و دختران و پسران اروپایی حالت عادی ندارند. انواع و اقسام داروهای محرک استفاده می‌شود. دختران سرهایشان را داخل کوچه آرایش می‌کنند و در دالان ها گم می‌شوند. چند هیپی بایک مرد بر سر قیمت یک دختر زرد پوست ،کوتاه قد دعوا می‌کنند. از همه ملیت‌ها در اینجا آدم می‌بینی .آدم‌هایی که چانه می‌زنند. می‌گیرند، پس می دهند و در همین کوچه‌ها و بالاخانه‌ها شرافت زنان را معامله می‌کنند.

در دانشگاه "محی دول "در سالایا دختر جوانی که برای فارغ التحصیلی‌اش با مجسمه "سیترا” عکس می‌گیرد، گفت وگو می‌کنم. او ابتدا از زنان تحصلکرده و موفق تایلندی می‌گوید. اما نفی نمی‌‌کند که جمع زیادی از دختران کشورش مایه سرگرمی و تفریح توریست‌ها شده‌اند و تن به فحشاء داده اند. او کشورش را فاقد منابع درآمدزا و منابع زیرزمینی می‌داند ومعتقد است که دولت‌مردان نتوانسته اند از دریا و زمین و سنگ‌های قیمتی به شکل درست و مکانیزه استفاده کنند و به همین دلیل از فروش زنان و کار زنان به عنوان بالاترین منبع درآمد سود می‌برند. و حتی لیدی-بری‌ها با تزریق هورمون و دارو خود را به شکل زنان در می‌آورند تا بتوانند کار کنند. بسیاری از زنانی که تن به خود فروشی می دهند،بدون کارت بهداشت هستند وبه همین دلیل آمار ایدز وحشتناک است و دختران آگاهی لازم جهت رعایت بهداشت را ندارندو برای اینکه مالیات ندهند،آمار خود را به دولت ارائه نمی کنند.چرا که دولت از این افراد مالیات مختصری می‌گیرد. او مهم ترین مشکل را عدم رعایت بهداشت و نداشتن آگاهی از چگونگی انتقال ایدز در میان این افراد می‌داند.
دختر فارغ التحصیل تایلندی می گوید:”در کمال تاسف ،تمام تاکسی ها،مغازه داران ،ماساژورها،فروشنده ها،هتل ها ،همه وهمه آدرس این محلات را بهتر از آدرس دانشگاهها و مراکز علمی کشور می دانند.و برای معرفی چنین مکان‌هایی حتی پول دریافت می‌کنند.”

او آمار ایدزرا قطعی نمی‌اند ولی معتقد است که حتما بیش از یک میلیون نفر آلوده به ویروس ایدز هستند و شما که در این کشور در کنفرانس مربوط به زنان شرکت کردید، باید از مشاور پادشاه که در افتتاحیه شرکت کرد ، راجع‌به ایدز و فحشا ء و ترافیک زنان در کشورش سوال می‌کردید.

در تایلند با تمام این مسائل و سقوط اخلاق در هر ساعت شب که راه بروی و یا تاکسی بگیری کسی مزاحمت نمی‌شود و می‌توانی تا نیمه‌های شب گزارش تهیه کنی، عکس بگیری و بعد با خیال راحت یک تاکسی صدا کنی و به هتل بروی. هر چند که همیشه با سوالات متعددی در ارتباط با حجاب از من می‌پرسیدند ومن مجبور می‌شدم که راجع به حجاب توضیح بدهم.

 

نویسنده : فریبا داودی مهاجر
منبع: noonoab.com
تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
تعداد نظرات: ۴۸
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
4
8
پاسخ
خیلی عالی بود
مرسی
faraz
|
United States
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
3
1
پاسخ
salam
khili khob bod
ye soal yani harki bere tayland mariz mishe edz migire ??
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
4
7
پاسخ
جالب است مخصوصا برای کسانی که اگاهی ندارند و تعطیلات خود را اینجور جاها میگزرانند
سلام
|
United States
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
3
5
پاسخ
میخام بیشتر بدونم حتی با عکس مشکل ندارم ولی واقعیت باشه ممنون
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۱
6
21
پاسخ
عجب اتفاقات عجیبی !!!??چرا از پیشرفتهای تکنولوژیک تایلند چیزی نمیگویید در ایران خودمان چیزهایی میبینیم که دست کم ازتایلند ندارN بجای ان دزدای میلیاردی داریم از مرام ومردونگی هم که تو فیلمای فردین دیدیم هم خبری نیست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
18
7
پاسخ
با تشکر از شما خبر نگار محترم، در جواب این بنده خدایی که قبل از من نظر داده باید عرض کنم که زحمت این عزیز که از مشکلات اخلاقی تایلند گزارش تهیه کرده برای افرادیست که سلامت خودشون و زندگیشون براشون مهمه وخوبه یک سری مشکلات رو بدونن که خدای نا کرده به نابودی کشیده نشن ولی در مورد آدمهای احمقی مثل شما باید عرض کنم که شما به فکر تکنولوژی تایلند باشید و وقتی تشریف بردید تایلند هر غلطی دوست داشتید آزاد و مختاريد که انجام بدید، بر سیه دل چه سود خواندن وزن، هرگز نرود میخ آهنین در سنگ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: