کد خبر: ۴۰۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: ۳۵۸۷۰
بعدازظهر دیروز یک‌شنبه، یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.
سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: پهپاد ساقط شده از نوع «هرمس» و ساخت رژیم صهیونیستی است. این پهپاد در شعاع 800 کیلومتری عملیات می‌کند و با یک بار سوخت گیری قادر است 1600 کیلومتر پرواز کند.

سرنگونی پهباد اسرائیل توسط ایران

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه ساقط کردن این پهپاد جاسوسی اظهار داشت: پس از اعلام خبر از سوی شبکه یکپارچه پدافند کشوری که مسئولیت آن با ارتش است و رهگیری توسط رادارهای منطقه، این پهپاد جاسوسی با موشک زمین به هوای پدافند نیروی هوا فضای سپاه سرنگون شد.

حاجی زاده تاکید کرد: باتوجه به سوخت زیاد و اصابت موشک به آن، هواپیما آتش گرفته و منهدم شده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: قطعاتی از این پهپاد بصورت سالم بدست آمده است که در حال تجزیه و تحلیل آن هستیم.

وی افزود: ابعاد بال تا بال این پهپاد حدود 5.5 متر است.

حاجی‌زاده گفت: این پهپاد 2 دوربین دارد و قادر است با کیفیت بالا تصاویر را تهیه کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: در خصوص این نوع هواپیما اطلاعات قبلی وجود نداشت و تنها یک نمونه آن در سوریه ساقط شده بود اما این از نوع پیشرفته تری بود.


بازتاب سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی توسط سپاه

بازتاب ساقط کردن یک پهپاد اسرائیلی از سوی سپاه پاسداران و تلاش برای به دست آوردن اطلاعات این پهپاد، تأکید وزیر خارجه ایران بر حمایت از عراق در جریان سفر به این کشور، تکمیل فاز نخست خط لوله گاز ایران به عراق و بازتاب رونمایی از دستاورهای جدید ایران در حوزه صنایع دفاعی، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

خبر هدف قرار دادن یک پهپاد رژیم اسرائیل از سوی نیروهای نظامی ایرانی، مهم‌ترین موضوعی است که از روز گذشته تاکنون بازتاب بسیار گسترده‌ای در مطبوعات و رسانه‌های جهان داشته است.

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» می‌نویسد، ایران اعلام کرده سپاه پاسداران یک پهپاد اسرائیلی را که به سمت یکی از مراکز هسته‌ای این کشور در حرکت بوده، ساقط کرده است. این روزنامه ضمن اشاره به بیانیه منتشره درباره سقوط پهپاد مذکور از سوی سپاه پاسداران می‌نویسد، این پهپاد از نوع رادار گریز بوده و در نزدیکی تأسیسات هسته‌ای نطنز هدف قرار گرفته است. ارتش رژیم اسرائیل گفته در این زمینه اظهارنظری نمی‌کند.

بازتاب رژیم صهیونیستی به پهباد سرنگون شده اش توسط ایران

این خبر‌ مورد توجه مطبوعات اسرائیلی نیز قرار گرفته، به گونه‌ای که سایت خبری «آروتز شوا» ضمن انتشار اخبار تکمیلی در این زمینه، از بررسی و مطالعه پهپاد مذکور از سوی سپاه پاسداران خبر داده است.
این سایت می‌نویسد، چند ساعت پس از اعلام اینکه ایران یک پهپاد جاسوسی اسرائیلی را بر فرار مرکز هسته‌ای نطنز ساقط کرده، یک مقام ارشد ایرانی گفته، بخش‌هایی از این پهپاد هنوز سالم مانده است.
آروتز شوا با اشاره به سخنان سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران می‌نویسد به گفته وی، این بخش‌های سالم برای دستیابی به اطلاعات بیشتر درباره پهپاد مذکور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.‌

اما اخبار مربوط به سفر وزیر خارجه ایران به عراق نیز از جمله موضوعاتی است که مورد توجه مطبوعات و رسانه‌های جهان قرار گرفته است.

خبرگزاری کویت با انتشار مطلبی در این زمینه، از تأکید دوباره ایران بر حمایت از عراق خبر داده و می‌نویسد، هم نوری مالکی، نخست وزیر سابق و هم حیدرالعبادی، نخست وزیر جدید عراق در جریان دیدارهای خود با محمد جواد ظریف، خواستار همکاری بیشتر منطقه‌ای برای مبارزه با تهدید تروریست‌های تکفیری شده‌اند. ظریف نیز در این دیدار افزون بر ابراز حمایت از عراق در مقابل این تهدید، بر اهمیت تثبیت روابط دوجانبه و کشاندن این روابط به سمت توسعه و شکوفایی بیشتر تأکید کرده است.

در مطلبی دیگر مربوط به عراق، روزنامه ترکیه‌ای «صباح» از تکمیل مرحله نخست خط لوله گاز ایران ـ عراق خبر داده است. این روزنامه می‌نویسد، بنا بر اعلام مقامات مسئول ایرانی، نخستین بخش خط لوله گازی ایران به عراق تکمیل شده است.
در این مطلب به نقل از علیرضا غریبی، مدیر عامل شرکت توسعه و مهندسی گاز ایران آمده: «مرحله آزمایشی اولیه این خط لوله به طول ۹۷ کیلومتر و قطر ۴۷ اینچ در ایران آغاز شده است».
ایران از طریق این خط لوله روزانه ۴ تا ۷ میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر خواهد کرد که این میزان تا ‌سه سال، به ۲۵ میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت. صباح اشاره می‌کند که ایران می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰، سالانه ۸۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به آسیا و اروپا صادر کند.

در پایان باید اشاره کرد، خبر رونمایی از دستاوردهای جدید ایران در حوزه صنایع دفاعی و نظامی نیز مورد توجه شماری از مطبوعات بین‌المللی قرار گرفته است. «واشنگتن اگزمینر» می‌نویسد، همزمان با سخنان حسن روحانی، رئیس جمهور ایران مبنی بر اینکه دکترین نظامی ایران بر مبنای بازدارندگی و مقابله با تهدیدات قدرت‌های خارجی قرار دارد، در این کشور از نسل جدیدی از موشک‌های دریای کوتاه برد و همچنین پهپاد‌ها رونمایی شده است. این سایت اشاره می‌کند، موشک «قدیر» با برد ۱۰۰ کیلومتر و پهپادهای «کرار ۴» و «مهاجر ۴»، مواردی بوده‌اند که روز گذشته در ایران از آن‌ها رونمایی شده است.

کلیپی از پهباد سرنگون شده اسرائیل در ایران:
شبکه العالم برای نخستین بار فیلمی را از پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی که در خاک جمهوری اسلامی ایران سرنگون شد، منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، پهپاد منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریز بوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.

روابط عمومی کل سپاه دیروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.

این اطلاعیه افزوده است: این اقدام شیطنت‌آمیز باردیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکارتر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ طلب افزود.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای دفاع از ملت شریف و سرزمین اسلامی ایران از آمادگی همه جانبه و قاطع برخوردار بوده و حق هر گونه واکنش و مقابله به مثل را برای خود محفوظ می داند.منابع: فارس، تابناک

تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
تعداد نظرات: ۱۴
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۱
2
3
پاسخ
تا 6ماه دیگر تمام جزئیات شکار این پهباد در اینترنت پخش خواهد شد
جعفرآقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۴
1
2
پاسخ
باسلام
احتمالا ایران را با بعضی از کشورهای همسایه اشتباه گرفته .
یاشاید فکرکرده ایران همان کشور اوایل جنگ تحمیلی .
درهرصورت مافرض میکنیم هواسش نبوده یک غلطی کرده .
انشاء ا... هم پیمانان عزیزشان تجربیات تلخشان را برایشان تعریف میکنند تا دقتشون بیشتر بشه .
ملت ایران سرافراز - اجرکم عندا...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: