کد خبر: ۴۰۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۵:۱۷
تعداد بازدید: ۱۵۹۹۶
در پی شکایت علی دایی، محمد مایلی کهن به 4 ماه حبس تعزیری محکوم شد. مصاحبه با محمد مایلی کهن در این خصوص.
ظهر سه شنبه خبر آمد که دادگاه بر اساس شکایت علی دایی، محمد مایلی‌کهن را محکوم به زندان کرده و از آنجا که حکم فوق بر اساس رأی صادره، «تعزیری» است، امکان خرید آن وجود ندارد. این یعنی حضور مایلی‌کهن در زندان! (البته اگر رأی در تجدید نظر عوض نشود.) چنین حکمی به منزله یک بمب خبری تلقی می‌شود چون قاعدتا مایلی‌کهن آدمی نیست که برای رضایت گرفتن کسی را واسطه کند و حضورش در زندان نیز مسئله‌ای است که واقعا سر و صدا بر پا خواهد کرد.

«خبرآنلاین» در ادامه نوشت: دیروز وقتی با سرمربی اسبق تیم ‌ملی تماس گرفتیم، بار دیگر تأکید کرد که به هیچ عنوان قصد عقب‌نشینی ندارد، حتی اگر کارش به پشت میله‌ها بکشد.

شکایت علی دایی از محمد مایلی‌کهن

حوالی ساعت 14 دیروز بود که با مایلی‌کهن تماس گرفتیم و حاصلش حرف‌هایی شد که ... بهتر است خودتان کار را دنبال کنید:

الان یکی، دو ساعت است که خبر محکومیت شما مطرح شده و دهان به دهان می‌چرخد. می‌گویند محمد مایلی‌کهن به 91 روز زندان تعزیری محکوم شده است.

شنیدیم؟ شنیدیم یعنی چه آقای همدانی؟ معلومه که منبع انتشار خبر از طرف چه کسانی بوده است دیگر. آقایان خودشان خبر را به گوش رسانه‌ها رسانده‌اند! واقعیت امر این است که رأی به من اعلام شد اما آن چیزی نیست که شما گفتید. اصل حکم چیز دیگری است.

اصل حکم چیست؟

بر اساس رأی دادگاه بدوی، من به 4 ماه زندان تعزیری و 100 هزار تومان جریمه محکوم شده‌ام. آقای نادر فریادشیران هم حکم 91 روز زندان تعلیقی و البته 100 هزار تومان جریمه نقدی گرفته‌اند. حکم ایشان به مدت یک سال باز است یعنی اگر طی یک سال آینده پسر خوبی باشد و خلافی نکند، این 91 روز زندان پاک می‌شود اما زندانی شدن من قطعی است. البته فعلا قطعی است چون هر پرونده‌ای بعد از دادگاه بدوی می‌تواند با اعتراض، به دادگاه تجدید نظر هم برود.

درخواست تجدید نظر می‌دهید؟

هنوز تصمیم نهایی را نگرفته‌ام اما شاید این کار را نکنم! یک وقت آقایان نگویند که ما کوتاه آمدیم و بخشیدیم ... این آقایان اگر 40 درجه تب داشته باشند، یک درجه آن را به کسی نمی‌بخشند. اگر این افراد مشتی بودند، با شیث رضایی آن کار را نمی‌کردند.

چه کاری؟

این آقایان آنقدر کینه‌توز و کینه‌ورز هستند که حتی از درمان شیث رضایی در کلینیک پرسپولیس هم جلوگیری کردند. حضور در این کلینیک برای عموم آزاد است اما آقایان وقتی فهمیدند شیث برای بهبودی به آنجا می‌آید، آنقدر داد و فریاد کردند تا دیگر این بازیکن را به کلینیک راه ندهند.

کمک کردن به بیماران جزو اصول اولیه انسانیت است اما این آقایان ... این افراد همان‌هایی هستند که دنبال عکس 40 سال قبل من بودند و آن را انسانی می‌دانستند اما آیا خوب است که ما هم در اینترنت دنبال عکس خصوصی آنها باشیم؟ آیا این انسانیت است؟ ما حداقل آنقدر شعور و مردانگی داریم که اگر جایی مسئله‌ای به ضررمان بود، همه‌ چیز را از بالا تا پایین زیر سوال نبریم. این آقایان اگر با کسی مشکلی داشته باشند نه تنها دستش را نمی‌گیرند، بلکه محکم‌تر به او لگد می‌زنند تا به قعر چاه سقوط کند.

اگر تجدید نظر نکنید، حکم قطعی می‌شود و باید به زندان بروید، آیا واقعا می‌روید؟

می‌رویم آقا، مگر چه اشکالی دارد؟ البته هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ام اما واقعا شاید تجدیدنظر ندهم. میلیون‌ها پرونده قضایی در مملکت وجود دارد. حداقل این طوری یک پرونده کمتر می‌شود و قضات محترم وقت بیشتری برای رسیدگی به سایر پرونده‌ها پیدا می‌کنند. زندان که فقط جای آدم‌های بد و خلافکار نیست. بعضی از مردها و افراد شریف هم بوده‌اند که به خاطر یک‌سری مشکلات و اتفاقات به زندان افتاده‌اند.

البته من خودم را جزو آدم‌های خوب نمی‌دانم (می‌خندد)، می‌روم زندان و چند صباحی از هیاهو و رسانه‌ها دور می‌شوم (می‌خندد). می‌روم زندان و از زندانی‌ها یاد می‌گیرم. آنجا ورزش هم می‌کنم. بابا فقط 4 ماهه دیگه، 40 سال که نیست. البته گفتم که هنوز در مورد دادگاه تجدیدنظر تصمیم قطعی را نگرفته‌ام. ای آقا، زندگی ارزش این حرف‌ها را ندارد. خدا بیامرزد حسین معدنی عزیز را. این بچه مؤدب و سالم بود. نزدیک به 100 کیلو وزن داشت و لپ‌هایش هم همیشه گل انداخته بود اما بیمار شد و متأسفانه به 2 هفته هم نکشید که از جمع ما رفت. آنهایی که فکر می‌کنند مرگ فقط برای همسایه است، حسین معدنی عزیز را ببینند و بترسند.

اگر چند نفر از پیشکسوتان فوتبال برای حل پرونده پا پیش بگذارند چطور؟

ببینید یک بار این کار انجام شد اما بعدا اتفاقات دیگری افتاد و آقایان حرف‌هایی زدند که ... من تا قیام قیامت دیگر حاضر نیستم صورت این آدم را ببینم. اینها اگر بتوانند، دوست دارند آدم را خفه کنند. تا وقتی که دماغ تکبر و خودخواهی این آدم به خاک مالیده نشود، نمی‌خواهم ببینمش. جالب اینجاست که مسائل را هم وارونه تعریف می‌کنند. مثل ماجرایی که سال گذشته در جشن باشگاه هنرمندان رخ داد و آقایان مدعی شدند که نخواستند با من آشتی کنند اما همه دیدند که خودم نخواستم سمت آقایان بروم. حاضران در آن مراسم می‌توانند به حقانیت من شهادت بدهند.

با این حساب انتهای ماجرا به کجا می‌کشد؟

من یک سر سوزن عقب نمی‌نشینم. آقایان فوتبال را به خاک سیاه نشاندند. مگر فصل قبل نمی‌گفتند که پول نیست؟ پس چرا باز هم مانده‌اند؟ الان گواردیولا هم هنوز پولش را کامل نگرفته اما فصل قبل آقایان در حالی که هنوز 6 ماه به پایان مسابقات مانده بود، 84 درصد از پول خودشان را گرفته بودند. حتی اگر گواردیولا پولش را کامل بگیرد، باز هم می‌گویم از 24 ساعت شبانه‌روز، 48 ساعت برای بایرن‌مونیخ وقت می‌گذارد، نه اینکه روی نیمکت با فرزندش بازی کند و روزنامه بخواند. گواردیولا که روی نیمکت بیزینس نمی‌کند.

از طرف دیگر امیررضا خادم که همواره هم برایم محترم بوده، می‌گوید اگر حفظش نمی‌کردیم، به فیفا شکایت می‌کرد! آقای خادم، اگر کاری را بلد نیستی، چرا پست می‌گیری؟ آخه فیفا تا حالا کدام کشور را 6 ماه تعلیق کرده که ما دومی آن باشیم؟ نیجریه چند روز قبل تعلیق شد اما چند ساعت بعد مشکل حل شد. مرتب فیفا را چماق می‌کنند. آقای خادم! یک نفر آمده مقابل شما و هر چه که شایسته خودش بوده را به شما گفته، عربده‌کشی کرده و حرف از قمه‌کشی زده اما باز هم او را نگه داشتید! خب پولش را می‌دادید تا برود. جلوی ضرر را از هر جا که بگیرید، منفعت است. آقای خادم، ما هنوز یادمان نرفته که این آقا به همراه آن آقای سرجوخه چطوری فوتبال را به یغما بردند. اینها به دنبال نابودی پرسپولیس بودند.

آقای خادم، شما آمدید که تغییر ایجاد کنید اما فعلا که روز از نو و روزی از نو. امروز بدتر از دیروز. این آقایان مرتب دروغ می‌گویند و همین شده که مردم از فوتبال عصبی و ناراحت هستند. وقتی به دیگران توهین می‌شود، ناراحت نمی‌شوند اما وقتی به خودشان توهین می‌شود، فریاد می‌زنند که چرا برخورد نمی‌شود. حرف من این است که در این فوتبال به چه کسی توهین نشده؟ از مرحوم دهداری گرفته تا علی پروین.

جدا از هیاهوی این پرونده، مرگ مهدی نفر اتفاق تلخی بود که جامعه رسانه‌ای کشور را متأثر کرد.

بله متأسفانه. مهدی نفر فرزند یک خانواده سالم و زحمتکش بود. هم خودش و هم پدرش را کامل می‌شناختم و به خانواده‌اش تسلیت می‌گویم. تهران نبودم و نتوانستم به مراسمش بیایم، واقعاً متأثر شدم. کاش کمربندش را می‌بست تا الان حسرت رفتنش را نمی‌خوردیم. بعضی از اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد که ثابت می‌کند علاوه بر دعا کردن و اعتقاد داشتن که امری لازم است، خودمان هم باید اصول و قواعد ایمنی را رعایت کنیم.

... و حرف آخر؟

مقابل ظلم می‌ایستم اما در برابر عدالت، گردنم از مو هم باریک‌تر است.


منبع: خبرآنلاین
تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: