کد خبر: ۳۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: ۲۷۶۰
با اجرای برنامه افزایش ساعات کار معلمان از 24 ساعت به 30 ساعت و افزایش حقوق آنان به تناسب این افزایش ساعت، از نیروهای انسانی کاسته و حقوق نیز 25 درصد افزایش می‌یابد.
علی ‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش گفت: راهکارهای مختلف اجرای سند تحول بنیادین باید شناسایی و ریشه‌ تعارض در آن خشکانده شود و این کار با اهداف‌ عالی مشترک و مشارکت طرف‌های مقابل صورت خواهد گرفت.

وی در گردهمایی مشترک مدیران کل استانها و شورای معاونین در خانه معلم شماره1مشهد، به تعارض در مدیریت رفتار سازمانی اشاره و اظهارکرد: با وجود یک میلیون کارمند و معلم با سلایق متفاوت در آموزش و پرورش با پدیده تعارض مواجهه هستیم.

علی ‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش به راهکارهای حل تعارضات در رفتار سازمانی اشاره و تصریح کرد: تزریق منابع جدید می‌تواند سبب حل تعارضات و کاهش اختلافات در بین همکاران آموزش و پرورش ‌شود.

وی یکی از مهمترین مباحث در آموزش و پرورش را مدیریت در منابع عنوان و بیان کرد: گاهی اوقات مشکلات آموزش و پرورش با تزریق منابع مالی حل نمی‌شود بلکه با تغییر نگرش مدیران برطرف می شود و باید تلاش کنیم تا برای کاهش تخلفات به تغییر نگرش همکاران اقدام کنیم.

فانی به افزایش 11 درصدی بودجه امسال دولت اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به رشد 26 درصدی بودجه ‌آموزش و پرورش امسال ۴ الی ۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت.

وی یکی از متغیرهادر حوزه آموزش و پرورش را نیروی انسانی دانست و گفت: بینش‌ها و نگرش‌ها در حوزه آموزش و پرورش مقدمه تغییر رفتار است و تغییر دادن متغیرهای ساختاری سبب کاهش تعارض دربخش نیروی انسانی می شود.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که بخشی از مشکلات در آموزش و پرورش مربوط به زیرساخت‌هاست، افزود: تغییر ساختار در آموزش و پرورش سه سال از وقت وزیر را می‌گیرد و بعضی وقت‌ها این تعارضات باید جابه‌جا شود.

فانی تعارض را در تمام سازمانها الزامی دانست و گفت: ما نباید انتظار داشته باشیم که همه همانند ما فکرکنند و باید از تمام تفکرات در یک سازمان استفاده کرد و آستانه تحمل خود را در شنیدن نقطه نظرات همکاران بالا ببریم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش با حضور افراد و نقطه نظرات مختلف می‌تواند به رشد و بالندگی برسد و با حذف افراد نمی‌توان مشکلات را حل کرد. فرهنگ سازمانی آموزش و پرورش حکومت بر قلب‌ها، تکریم ارباب رجوع، احترام، منزلت، هویت و معنویت معلم است.

وی مهم‌رین سیاست را تربیت مدیر برای آینده آموزش و پرورش دانست و اظهارکرد: جوان گرایی، تربیت نیرو و استفاده از توانمندی خانم‌ها در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش، تقویت نماز در ادارت و مدارس را منوط به حضور فعال مسئولان و مدیران عنوان و تصریح کرد: صرفه جویی منابع انسانی منجر به کیفیت بخشی در سیستم آموزشی کشور می شود.

وی تعدیل پرسنل وزارت آموزش و پرورش از یک میلیون به 800 هزار را مهمترین عامل رشد و ایجاد انگیزه در سایر کارکنان دانست و اضافه کرد: با عملی شدن سیاست تعدیل نیرو حقوق معلمان 25 درصد رشد می‌کند.

فانی از بازنشسته شدن پیش از موعد 30 هزار نیروسخن گفت و تاکید کرد: با اجرای برنامه افزایش ساعات کار معلمان از 24 ساعت به 30 ساعت و افزایش حقوق آنان به تناسب این افزایش ساعت، از نیروهای انسانی کاسته و حقوق نیز افزایش می یابد.

وی بار دیگر بر استفاده از ظرفیت خالی مدارس غیر انتفاعی تاکید و بیان کرد: خرید خدمات آموزشی می تواند بار مدارس دولتی را کاهش دهد و به زودی صندوق توسعه ملی وام هایی را در اختیار موسسان مدارس غیردولتی برای توسعه و تجهیز قرار خواهد داد.

فانی تجمیع فعالیت های رفاهی فرهنگیان را یادآورشد و تصریح کرد: با بهره گیری از امکانات بخش خصوصی درمانگاه ها، فروشگاه ها و خانه های معلم، توانمند تر از گذشته در خدمت معلمان خواهند بود.

وی از ثبت نام 86 درصد دانش آموزان در کشور خبر داد و افزود: در ثبت نام دانش آموزان دقت کنید تا مردم دچار زحمت نشوند.

وزیر آموزش و پرورش المپیادهای مدارس را طرحی موفق و موجب نشاط آوری در دانش آموزان بیان کرد و ابراز داشت:کتاب های هشتم و چهارم باز تالیف شده وتوصیه می شود استفاده از بسته های آموزشی در مدارس نهادینه شود.

به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش همچنین در افتتاحیه اردوی دانش‌آموزان عشایر سراسر کشور که در اردوگاه ثامن‌الحجج مشهد برگزار شد ضمن تبریک روز خبرنگار، اردوی دانش‌آموزان عشایر را نماد وحدت و همدلی اقلیت‌ها قومی و مذهبی عنوان کرد.

فانی اظهار کرد: در ادبیات تعلیم و تربیت دنیا توجه به فرهنگ از شاخص‌های اصلی است و در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی انتقال فرهنگ از مهمترین کارکرد‌های این وزارتخانه است که ما نیز سعی بر این داریم که در سال تحصیلی جدید به اهمیت موضوع فرهنگ در مدارس بصورت جدی بپردازیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش موظف است توجه به فرهنگ و حفظ رسالت ایرانی اسلامی را در قالب برنامه‎‌های مختلف در موضوعات درسی، فعالیت‌های رسمی و غیررسمی و فعالیت‌های برنامه‌ای و فوق برنامه‌ای بگنجاند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری اردو عشایر گفت: آموختن برای زیستن و آموختن برای با دیگران زیستن نیز از عمده وظایف اصلی این وزارتخانه است که باید در برگزاری اردو‌های دانش‌آموزی این جهت‌گیری مد نظر قرار گیرد.

فانی با تاکید بر اینکه عشایر نمایش وحدت و یکپارچگی ملت ایران هستند، گفت: این مردم غیور با حضور همیشگی خود با اقلیت‌ها قومی و دینی مختلف همواره از مرز‌های جمهوری اسلامی محافظت می‌کنند و پشتوانه ای برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند.

وی برگزاری این اردوی عشایری را شکل‌گیری وحدت و همدلی اقلیت‌ها قومی و مذهبی دانست و عنوان کرد: آن چیزی که در این اردو شاهد آن هستیم این است که عشایر غیور ایران به عنوان یک پیکره و ملت واحد از فرهنگ‌ها و رسوم‌های مختلف با همدلی کنار هم تعامل خواهند داشت و به ملت ایران افتخار خواهند کرد.


منبع: ایسنا
تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: