کد خبر: ۳۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۲
تعداد بازدید: ۲۶۸۰
در پی اظهارات تند و تیز امیر قلعه‌نویی از نکونام به دلیل صحبت‌هایی که قبلا راجع‌به وی داشته، این بار نکونام تندتر از قبل به قلعه نویی واکنش نشان داد.
جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی ایران که در آستانه بازگشت به اوساسونا قرار دارد در واکنش به صحبت‌های جدید قلعه‌نویی گفت که چرا سرمربی استقلال از یک دلال منشوری که در کنار اوست اعلام برائت نمی‌کند.

کاپیتان تیم ملی ایران ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت ناصر احمدپور و حسین معدنی، در پاسخ به اظهارات امیر قلعه‌نویی که در نشست خبری پیش از بازی استقلال مقابل راه آهن انجام شد، گوشه‌های جدیدتری از ناراحتی خود از سرمربی آبی‌ها و دلایل اختلافاتش با او را باز کرد.

انتقاد مجدد و شدیدتر نکونام از قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی قبل از بازی با راه آهن مصاحبه‌ای انجام داد و پاسخ بخشی از حرف‌های شما را داد. آیا علاقه‌ای دارید که به حرف‌هایش پاسخ دهید. او گفت اگر شما را می‌خواست و در استقلال می‌ماندید مرد بود و آدم خوبی....


خیلی جالب است که در دو فصلی که در استقلال بودم و البته یکی به انتها نرسید، ایشان یک بار هم نگفتند تو را نمی‌خواهم و این اولین باری است که چنین چیزهایی می‌شنوم. پس معلوم است در آن زمان اندازه خود را می‌دانستند. من علاقه‌ای به پاسخ دادن به حرف‌های ایشان نداشتم ولی از این به بعد جواب می‌دهم تا خیلی چیزها معلوم شود. اول اینکه من هنوز هم می‌گویم به خاطر این آقا به استقلال آمدم و این موضوع را منکر نمی‌شوم و دلیل آن درخواست‌هایی بود که شما داشتید. حتما یادتان هست چند بار به من زنگ زدید که به استقلال بیا. آن موقع زیاد شما را نمی‌شناختم و با مرور زمان این مسایل را فهمیدم، فقط شنیده بودم که شما نامِ خوبی در این فوتبال دارید.

قلعه نویی گفته که حرف‌های شما برایشان ارزش ندارد.

ایشان که همیشه می‌گفتند من جواب شاگردهایم را نمی‌دهم، ولی دیدید در مقابل حرف‌هایی که می‌گفت ارزش ندارد، چقدر واکنش نشان داد. دو مصاحبه کرد و در دومین مصاحبه به جای حرف زدن درباره بازی راه آهن و استقلال، بیشتر زمان کنفرانس درباره مصاحبه من حرف زد. با توجه به این اتفاقات می‌توانم بگویم یکی از نکات تاریک فوتبال من این است که یکسال و نیم شاگرد شما در استقلال بودم و خیلی دیر این مسایل را فهمیدم. بنده افتخارم این است که شاگردی امثال شاهرخی، فرکی، ذولفقارنسب، پرویز ابوطالب، یاوری،ابراهیم قاسمپور و ... را کرده‌ام نه شما! البته شما حق دارید در مورد من زیاد حرف بزنید چون مقابل آدم بزرگتر از خودت قرار گرفته‌اید. شما که در دوران بازیگری‌تان به اندازه شماره پیراهن من هم افتخار کسب نکرده‌اید!

او گفته که نباید نکونام در این مقطع حرف می‌زد.

می‌گویید نکونام نباید در این مقطع حرف می زد. وقتی استقلال قهرمان شد مصاحبه کردم وگفتید نباید الان حرف می‌زد! وسط فصل حرف می‌زنیم دوباره می‌گویید نباید الان حرف می‌زد! شما که می‌گویید حرف‌هایتان را همان موقع بزنید، یادتان هست یکی از بازیکنان از نحوه تمرینات‌تان ایراد گرفت و با او چه رفتاری کردید؟! برای او چه اتفاقی افتاد؟! چطور شما هر وقت دوست دارید مصاحبه می‌کنید و حرف می‌زنید ولی اگه من حرف بزنم ایراد دارد،اینقدر با مردم بازی نکنید.

قلعه نویی ظاهرا از عملکرد شما در استقلال رضایت نداشته است

اولاً شما در حد واندازه من نیستی که در مورد من حرف فنی بزنی. تاریخ من در این فوتبال مشخص است ولی در مورد فنی شما حرف بسیار است.اگر من بد بودم چرا گفتید نکونام بهترین بازیکن آسیاست و حقش را در مراسم بهترین‌های آسیا خورده‌اند؟! من را در نیم فصل اول به خاطر اینکه آماده نبودم بازی‌ دادید، ضعیف ظاهر شدم ولی در نیم فصل دوم به گفته خودتان در آن مقطع، یکی از بهترین‌های تیم بودم. اصلا اگر بد بودم چرا شما همیشه من را ثابت بازی می‌دادید؟

قلعه نویی و نکونام

شما در مصاحبه‌تان مدام از نقش پررنگ یک فرد گفتید و انتقاد اصلی‌تان به حضور او در کنار این مربی بود. شما منتظر واکنش قلعه‌نویی به این سوال بودید؟


حرف من با آقایان همین است. شما دو، سه تا مصاحبه کرده‌اید ولی هنوز نسبت به اقدام‌های دلال منشوری اعلام برائت نکرده‌اید. آیا این کارهایی که کرده را قبول دارید یا ندارید؟ بحث من اصلا ماندن یا نماندن خودم در استقلال نبوده، چون خودتان می‌دانید که ادامه همکاری ما بعد از چنین ماجراهایی امکانپذیر نبود. حرف من این است که شما خبر داشتید دلال منشوری چه کار می‌کند یا نه؟ برای شما بد است که نزدیکترین افراد به شما این کارها را می‌کنند و خودتان متوجه نیستید. البته ایمان موسوی در مصاحبه‌اش گفت که شما می دانستید و واقعا برای من سوال است که اگر می‌دانستید برخوردی کردید یا نه؟

آیا واقعا این فرد در ترکیب استقلال چنین نقش پررنگی داشته است؟ چون موسوی هم گفته بود او قبل از داربی خواسته چک 6 میلیونی‌اش را پاس کند تا در ترکیب ثابت قرار بگیرد.

برای من هم این سوال وجود دارد که شما ترکیب تیم را بر اساس حرف این آدم‌ها می چیدید یا نه؟ اگر به حرف‌ها اینها می‌چیدید که وای به حال این فوتبال.

البته آقای قلعه‌نویی این موضوعات را نه تائید کرد و نه تکذیب.

من حقایق را درباره اطرافیان آنها گفتم. اما ظاهرا اینقدر عزیزند که نه تنها واکنشی در این زمینه نشان نداده اند، بلکه به نوعی از آنها حمایت هم شده است! شما ببیند به جای اینکه آقای قلعه‌نویی بگوید حتما حرف‌های موسوی را پیگیری می‌کنم تا ببینم این مسایل صحت داشته با نه، علیه او موضع گرفته و گفته جوابش را می‌دهم.

قلعه‌نویی دوباره گفته است که کفاشیان عامل ماندن شما در استقلال بود وگرنه او نیازی به تمدید قراردادتان نداشت.

خدا را شکر درباره آن قسمت از حرفهایتان که گفتید کفاشیان باعث شد من در استقلال بمانم، رئیس فدراسیون شفاف حرف زد و مردم فهمیدند چه کسی درست می‌گوید اما یادم هست در جلسه‌ای که قبل از شروع فصل قبل و به درخواست شما در مجموعه انقلاب داشتیم، شما اصلا حرفی از جدایی من نزدید و گفتید تنها به خاطر یک مصاحبه از من ناراحت هستید، همین. چرا در آن جلسه یک کلمه از این حرف‌ها را نگفتید؟! خیلی راحت حرفتان را عوض می‌کنید.

البته او گفته که باید در دادگاه حاضر شوید.

بله، من مشکلی با این موضوع ندارم. امیدوارم حداقل این اتفاق بیفتد تا مشخص شود چه کسی راست می‌گوید و چه کسی دروغ. من هم مدارکی دارم و آدم‌هایی هستند که شهادت بدهند. یادتان رفته به خود من چه حرف‌هایی درباره رسیدن به تیم ملی زدید؟!هم خودتان هم دلال منشوری!

قلعه نویی معتقد است بیشترین خدمت را با حضور بازیکنان استقلالی به تیم ملی کرده‌اند.

اولا که دست آقای فتح الله‌زاده درد نکند که این بازیکنان را در استقلال دور هم جمع کرد. حداقل جواب زحمت‌های ایشان را می دادید. شما گفتید که با فتح‌الله‌زاده آمده‌اید و با او می‌روید، اما چه شد؟ این همه بازیکن برایتان به خدمت گرفت. تیم در لیگ پنجم شد و به جای اینکه مربی عوض شود، مدیرعامل عوض شد، چرا؟ چون با ترفند جوانگرایی در استقلال ماندید. از رتبه استقلال در دنیا گفتید واز نقش خودتان. این که کار بازیکنان بود نه شما، وگرنه همه می‌دانند که شما حرف فنی زیادی برای گفتن نداری. پس نمی‌توانید ادعایی هم داشته باشید و بهتر است دست از حرف‌های عامه‌پسند بردارید. خودتان هم می‌دانید تمرینات‌تان تکراری است و حرف زیادی برای گفتن ندارید.

او در بخشی از مصاحبه گفته بود که به توصیه مربیان تیم ملی در بازی با پیکان شما را به زمین نفرستاد؛ همان مسابقه بعد از بازی لبنان که سه گل زدید.

شما با بازی دادنِ بازیکن مصدوم در کار تیم ملی گذاشتید. الان توصیه پذیر شده‌اید که گفتند به نکونام بازی ندهید و بازی ندادید؟ چطور وقتی من اول فصل اصلا آماده نبودم تا رسیدم بازی‌ام دادید تا خراب شوم. شما اگر توصیه‌پذیر بودید، یک بازیکن معروف تیم ملی را دو بازی با پای مصدوم به زور در استقلال بازی نمی‌دادید که تا مرز نابودی پیش برود. شما حامی تیم ملی بوده‌اید؟! همه جواب این سوال را می‌دانند. چطور الان می‌گوئید توصیه‌ها را پذیرفتید! شما در کار تیم ملی نگذارید، نمی خواهد حمایت کنید! منافع ملی گفتن هم کمی قدیمی شده! از طرفی ایشان حرفی زده که واقعا عجیب و غریب است.

بخشی که مربوط به بازی یک در میان شما و آندو بود؟!

بله، اصلا عجیب و غریب است. متاسفانه فراموشکار شده‌اید. در آن مقطع که من به لبنان سه گل زدم و در بازگشت در لیست نبودم، اصلا آندرانیک تیموریان در استقلال نبود! مردم حافظه خوبی دارند و این چیزها یادشان است. حداقل بعضی جزئیات را هماهنگ کنید تا اینطور دستتان برای مردم رو نشود.

قلعه‌نویی اعتقاد دارد شما یک سال و نیم در استقلال بازی کرده‌اید و اندازه 15 سال مصاحبه کرده اید.

می گویید من یک سال و نیم در استقلال بوده‌ام. این حرف درست است ولی همه می‌دانند من اهل مصاحبه نیستم.اگر هم مصاحبه کردم باید این کار را انجام می‌دادم که امثال شما کمتر صحبت کنید. یک سال و نیم در استقلال بودم و اتفاقاتی دیدم که در 15 سال فوتبال هیچوقت ندیده بودم. از طرفی من مثل شما نیستم که هر دوربینی را ببینم، سریعا بدوم جلو و مصاحبه کنم. شما خودتان هر وقت از استقلال رفتید، صحبت نکردید درست است؟! سکوها را آرام کردید، درست است؟! هنوز مردم یادشان نرفته بعد از داربی 3 بر 2 مصاحبه کردید و گفتید سه گل زاید به من ربطی ندارد. اصفهان رفتید چند تا بازیکن با خودتان بردید که استقلال تضعیف شود؟ در تبریز بعد از باخت مقابل استقلال چه کردید؟ در کرمان چطور؟ مردم این چیزها را فراموش نکرده‌اند.

قلعه نویی گفت که در برنامه 90 علیه فتح‌الله‌زاده صحبت کردی. ماجرا همان ماجرای صدور رضایتنامه‌تان در دو دقیقه بود، درست است؟

نمی‌دانم چرا توپ را به زمین فتح‌الله زاده می‌اندازند؟ خودتان می دانید مشکل من با خودتان بود، پس پشت فتح‌الله‌زاده سنگر نگیرید. یادتان هست چشم در چشم شما نگاه کردم و گفتم مشکل من با شخص شماست؟ چند شاهد هم بودند پس نگوئید مشکل من با فرد دیگری بود. خیلی جالب است در مصاحبه‌تان حرف‌هایی می زنید که مردم هم تعجب می کنند. مثلا نگران هستید که یک روزنامه و یک برنامه(90) علیه شماست ولی از دوستانی که همسو با شما هستند و مدام علیه کسانی که با شما نیستند، مطلب می‌نویسند و کم هم نیستند حرف نمی‌زنید. حتما دیده‌اید چقدر اخبار کذب درباره من و امثال من می‌نویسند و نوشتند و بعد از مصاحبه علیه‌تان بیشتر خواهد شد. این کارها نخ نما شده است. دوران مربیگری با این کارها، به سر آمده است.

افشارزاده امروز در گفت‌وگویی اشاره کرده بود که بهتر بود شما حرمت قلعه‌نویی را حفظ می‌کردید.

افشارزاده یکی از بهترین مدیران ورزشی کشور بوده است و من برای او احترام زیادی قائلم. من پیش از این با افشارزاده تلفنی صحبت کرده‌ام. او مدیر قوی و کارآمدی است و امیدوارم که اجازه دهند در استقلال در کارش موفق باشد.

منبع: ایسنا
تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: