کد خبر: ۳۸۴۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۵:۰۳
تعداد بازدید: ۲۱۴۷۶۵
بعد از رژ لب، ریمل مهم‌ترین وسیله آرایشی شماست که باعث درشتی چشم‌ها و جلوه دار شدن مژه‌هایتان می‌شود.
تکنیک‌های ریمل زدن صحیح

تکنیک‌های ریمل زدن صحیح

بعد از رژ لب، ریمل مهم‌ترین وسیله آرایشی شماست که باعث درشتی چشم‌ها و جلوه دار شدن مژه‌هایتان می‌شود. غیر از تنوع رنگ، ریمل‌‌ها انواع مختلفی دارند، ضخیم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پر رنگ کننده، ضد آب و معمولی…

شما ممکن است به طور طبیعی خودتان مژه‌های بلند و فری داشته باشید و یا مژه‌هایتان کوتاه و بی‌حالت باشد. با این وجود برای زیباتر کردن مژه‌هایتان از برس ریمل غافل نمی‌شوید.

روش زدن ریمل برای جلا دادن نگاه شما اهمیت به سزایی دارد. باید توجه داشته باشید که ریمل شما تمام سطح مژه، از ریشه تا نوک آن را بپوشاند.

مژه‌ها به خودی خود دارای رنگ کم رنگی هستند و با زدن ریمل مژه‌هایتان پر رنگ‌تر جلوه می‌کنند البته در بعضی از افراد دارای استثنا است، آن‌ها دارای مژه‌های پررنگ و پری هستند.


نحوه‌ی صحیح ریمل زدن

نحوه‌ی صحیح ریمل زدن
نحوه‌ی صحیح ریمل زدن

در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیندازید، در این حالت از ریشه مژه‌ها شروع کنید. به صورت زیگزاگ برس ریمل را حرکت دهید. این کار مژه‌ها را از هم جدا می‌کند. وقتی از ریشه برس ریمل را به صورت زیگزاگ حرکت می‌دهیم مواد ریمل روی خط مژه‌ها باقی می‌ماند که این کار باعث پرحجم‌تر شدن آن‌ها می‌شود. تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه‌ی مژه‌هایتان کشیده شود و اگر می‌خواهید مژه‌هایتان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه‌هایتان به داخل یکدیگر می‌روند و شکل زیبایی را به شما نمی‌بخشد.

به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌هایتان باید به سمت بالا و خارج باشد تا نگاه شما در دیگران اثر کند و آن‌ها جذب شما شوند؛ و اجازه دهید تا ریملتان از حالت خیسی خارج‌شده و خشک شود و بعد اگر کارهای دیگری را که مد نظر دارید بر روی چشمانتان انجام دهید.

برای اینکه چشمانی مانند یک غزال داشته باشید توصیه می‌کنیم که قسمت بیرونی چشمتان را با ریمل بیشتری برس بکشید. برای اینکه یک نگاه و چشمان خاص داشته باشید توصیه می‌کنیم دفعه‌ی اول ریمل خود را با رنگ مشکی استفاده کنید ولی در دفعه‌ی بعدی از ریمل‌های رنگی استفاده کنید و ریمل رنگی را هم مثل ریمل مشکی از ریشه تا انتها برس بکشید.

آرایش چشم
آرایش چشم

در نهایت اگر می‌خواهید ریملتان باعث شود که مژه‌هایتان خیلی بلند شود و در ضمن حالت طبیعی خود را نیز حفظ کند، ما به شما پیشنهاد می‌کنم که قبل از استفاده از ریمل، از فر مژه استفاده کنید و بعد ریمل خود را بکشید. همچنین از اینکه برس ریمل را چند بار پشت سر هم بکشید خودداری کنید، معمولاً مدتی که می‌توان از یک ریمل استفاده کرد چهار ماه است و بعد از آن ریمل خشک می‌شود و باید آن را دور انداخت. اجازه ندهید که دیگران از ریمل شما استفاده کنند زیرا به این ترتیب میکرب و ویروس وارد ریمل‌‌ شما می‌شود، به هنگام آرایش حتماً نکات بهداشتی را رعایت فرمایید.

اما باید از چه نوع ریملی استفاده کرد؟ ریمل‌های حجم دهنده، ریمل‌های بلند کننده مژه‌ها، ریمل‌هایی که دارای مژه خرده در درونشان هستند و … کدام بهتر است؟

توصیه: افرادی که دارای مژه‌های کوتاهی هستند بهتر است از ریمل‌های بلند کننده مژه استفاده کنند و افرادی که دارای مژه‌های ضعیفی هستند، بهتر است از ریمل‌های استفاده کنند که دارای مژه خرده هستند و افرادی که دارای مژه‌های کم رنگی هستند بهتر است از ریمل‌های حجم دهنده استفاده کنند. برای اینکه ریملی که استفاده می‌کنید تا چند ساعت در روز ماندگاری داشته باشد بهتر است از ریمل‌های ضد آب استفاده کنید و این ریمل‌ها به خصوص در تابستان خیلی موثر هستند زیرا در تابستان به علت گرمی هوا انسان عرق می‌کند و همزمان با آن باعث می‌شود که ریمل شما نیز به سمت پایین سرازیر شود و بریزد. افرادی که به ریمل دارای آلرژی هستند و یا حساسیت‌های چشمی هستند ولی با این حال مایل هستند که از ریمل استفاده کنند بهتر است ریمل‌های مخصوص این عارضه را خریداری کنند.

ریمل‌هایی که دارای دو سر هستند برای اینکه چشمان شما حالتی زیباتر به خود بگیرد استفاده می‌شود. یک سر این ریمل‌ها مایع سفید رنگ دارد که هم محافظت‌کننده مژه‌ها از خشک شدن و شکننده شدن است و هم تقویت‌کننده و سر دیگر حاوی مایع ریمل است. اما چه رنگی را برای ریمل خود استفاده کنیم؟ آبی، سبز، بنفش و … چه رنگی؟ این که شما چه رنگی را انتخاب می‌کنید به عوامل زیادی بستگی دارد، به رنگ چشمانتان، پوستتان، رنگ لباستان، همچنین به رنگی که در آن زمان و در برهه‌ی زمانی خاص مد است. پس می‌بینید که عوامل متعددی در این انتخاب نقش دارند. ولی مشکی رنگی که همیشه مورد تمایل همه بوده است و در اکثر موارد فقط این رنگ ریمل دیده می‌شود، زیرا رنگ مشکی ریمل به همه‌ی صورت‌ها می‌آید. برای اینکه یک نگاه خاص به خود ببخشید، توصیه می‌کنیم که با رنگ‌ها بازی کنید، اما چطور؟ اگر چشمانی سبز دارید بهتر است از ریملی با رنگ چشمان خودتان یعنی سبز و یا رنگ بنفش استفاده کنید.

چشمان آبی و یا خاکستری بهتر است از ریمل‌های هم رنگ چشمانشان یعنی قهوه‌ای و آبی و یا آبی‌های پر رنگ مثل آبی نفتی و یا بنفش استفاده کنند؛ و افرادی که دارای چشمان قهوه‌ای و یا مشکی هستند بهتر است از ریمل سبز، آبی و یا قهوه‌ای استفاده کنند. البته این موضوع را دوباره متذکر می‌شویم که تمام افراد با هر رنگی که چشمانشان دارد می‌توانند از ریملی با رنگ مشکی استفاده کنند

نکته:

اگر ریمل شما نو است و میزان ریمل روی میله آن زیاد است، اضافه آن را با دستمال پاک‌کنید.

اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشید، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچ‌وقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنید، چون باعث می‌شود که ریمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود.


کلک‌های ریمل زدن:

۱- برای بیشتر نشان دادن مژه‌ها چند عدد تک مژه مصنوعی به مژه‌های بالایی قبل از زدن ریمل اضافه کنید. بهترین راه اضافه کردن این مژه‌ها این است که آن‌ها را با موچین برداشته از طرف پهن آن بگیرید و در همان حالت چسب یا ژل مخصوص چسباندن را به مژه بزنید و چه تک مژه یا مژه کامل آن را از بیرون چشم می‌گذاریم

۲-قبل از گذاشتن مژه کامل و چسب زدن آن را با چشم اندازه بگیرید. اگر بلند بود از سمت داخلی به اندازه کافی قیچی کنید. بعد از گذاشتن مژه برای ۱۰ ثانیه صبر کنید تا خشک شود. ریمل‌های ضد آب بیشتر حالت خشکی به مژه‌ها می‌دهد

برای داشتن مژه‌های بلندتر و پرحجم تر باید روش استفاده درست از ریمل را یاد بگیرید:

حتی اگر مژه‌هایتان بلند باشد و طرز استفاده درست از ریمل را ندانید, به چشمانتان ظاهری نامناسب می‌دهید. استفاده ماهرانه از ریمل است که به مژه‌ها ظاهری طبیعی و یا مصنوعی می‌دهد.


چند نکته در مورد استفاده صحیح از ریمل

نکاتی برای ریمل زدن
نکاتی برای ریمل زدن

1-مژه‌ها را آماده کنید: با استفاده از فر مژه به آن‌ها حالت بدهید و آن‌ها را برای ریمل زدن آماده کنید. قسمت‌های میانی مژه و کناره‌های آن‌ها را مدنظر قرار دهید.

۲-فر مژه و مژه‌ها را تمیز کنید: فر مژه را از مواد ریمل‌های قبلی باقیمانده روی آن پاک‌کنید؛ زیرا باعث می‌شود که ریمل به خوبی روی مژه‌ها ماندگاری داشته باشد. اگر مژه‌ها تمیز نباشند برس ریمل به خوبی آن‌ها را پوشش نمی‌دهد.

۳-طبق روشی که در ابتدای مقاله گفتیم شروع به ریمل زدن کنید.

۴- از شانه مژه استفاده کنید. بعد از اینکه ریمل زدید, آن‌ها را قبل از اینکه ریمل خشک شود شانه بزنید تا از چسبیدن مژه‌ها به هم جلوگیری کنید.

۵- ریمل‌ها را ترکیب کنید. یکی از ترفندهای کارآمد, استفاده از ریمل‌های مختلف است. ابتدا از ریمل بلند کننده مژه به عنوان لایه اول استفاده کنید و هنگامی که خشک شد سپس از ریمل حجم دهنده روی لایه اول بزنید.

۶-از رنگ‌های مختلف استفاده کنید. ریمل مشکی برای همه افراد کاربرد دارد. خانم‌های بلوند با پوست‌های روشن می‌توانند به سراغ رنگ‌های قهوه‌ای بروند. ریمل مشکی برای مهمانی‌های شبانه جلوه زیادی دارد. کسانی که چشمان قهوه‌ای دارند با ریمل بنفش به چشمان خود جلوه بیشتری می‌دهند. چشم آبی‌ها باید به سراغ رنگ‌های آبی, شرابی و قرمز گوجه‌ای بروند.

۷- پوشش مژه‌های بالا. ریمل زدن به مژه‌های بالا, جلوه‌ای متفاوت به چشمانتان می‌دهد ولی اگر می‌خواهید بزرگ‌تر به نظر برسند, باید روی مژه‌های پایین هم کارکنید. از یک دستمال برای جلوگیری از انباشته شدن مواد ریمل روی مژه‌ها استفاده کنید بنابراین مطمئن می‌شوید از مقدار مناسب ریمل استفاده کرده‌اید.

بررسی مجدد:

بعد از اینکه کار ریمل زدن را به پایان رساندید دست کم پنج دقیقه صبر کنید تا کاملاً خشک شوند سپس پلک بزنید تا مطمئن شوید که مژه‌ها به هم نمی‌چسبند و مواد روی آن‌ها انباشته نشده باشد.

منبع: arayeshik.com

ویرایش و بازنشر: وبسوار

تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: