کد خبر: ۳۸۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۰
تعداد بازدید: ۳۴۰۰
مرد شیطان‌صفت از طعمه‌هایش به بهانه‌های مختلف کلاهبرداری می‌کرد و هر بار بعد از 20 روز فعالیت دفتر کارش را تخلیه می‌کرد و با اجاره دفتری دیگر به اعمال سیاه خود ادامه می‌داد.
«استخدام منشی با حقوق مکفی، شرکت پخش لوازم خانگی» این عنوان آگهی استخدام شرکت لوازم خانگی‌ بود که روی تراکت تبلیغاتی دیده می‌شد. نه آدرسی و نه شماره خط ثابت و تنها چیزی که به چشم می‌خورد، شماره تلفن همراهی بود که زیر تراکت نوشته شده بود.

در نگاه اول نکته عجیبی در تراکت به چشم نمی خورد و زمانی که دختر یا زن جوانی که جویای کار بود با شماره تماس می گرفت، خیلی زود به استخدام شرکت درمی آمد؛ شرکتی که مدیرعامل آن مرد شیطان صفتی بود که با ترفند استخدام منشی با حقوق بالا، زنان و دختران جوان را اغفال می کرد و مورد آزار و اذیت قرار می داد.

این مرد از طعمه‌هایش به بهانه‌های مختلف کلاهبرداری می‌کرد و هر بار بعد از 20 روز فعالیت دفتر کارش را تخلیه می‌کرد و با اجاره دفتری دیگر به اعمال سیاه خود ادامه می‌داد.

ماجرا از دو هفته قبل و با شکایت دختری نوجوان به نام مریم آغاز شد. مریم همراه اعضای خانواده اش به دادسرای اردبیل رفت و از کلاهبرداری و اقدام به آزار و اذیت مدیر شرکت لوازم خانوادگی شکایت کرد.

او به پلیس گفت: 17 سال دارم و تازه درسم تمام شده است. بعد از تعطیل شدن مدرسه، تصمیم گرفتم مشغول کار شوم. تا این که یک روز چشمم به آگهی استخدامی افتاد که روی آن نوشته شده بود به خانم منشی با حقوق مکفی و مزایا در شرکت پخش لوازم خانگی نیازمندیم و پایین آن شماره تلفن همراه نوشته شده بود. با همان شماره تلفن تماس گرفتم. مرد میانسالی تلفن را جواب داد و زمانی که درخواستم را شنید، از من خواست تا به دفتر شرکت بروم در این باره باهم صحبت کنیم. شرکت در شهرک صنعتی قرار داشت. مدیر شرکت مدارک لازم برای استخدام را از من گرفت و گفت استخدام هستی و از فردا می توانی در اینجا کارت را شروع کنی. حقوقی که قرار بود در اول کار به من پرداخت شود 800 هزار تومان بود و طبق قرار بعد از چند ماه این مبلغ اضافه می شد. آن مبلغ برای من که هیچ سابقه کاری نداشتم پول زیادی بود و من خوشحال از پیدا کردن کار از فردای آن روز راهی شرکت پخش لوازم خانگی شدم.

کلاهبرداری 5 میلیونی

دختر جوان ادامه داد: مدیر شرکت هر روز به صورت تلفنی چند دستگاه تلویزیون و لوازم خانگی خریداری می کرد و از فروشندگان می خواست با آوردن وسایل پول را در محل دریافت کنند. بعد از آوردن اجناس، او یکی از آنها را آزمایش می کرد و به بهانه ای به افرادی که وسایل را آورده بودند پول نقد پرداخت نمی کرد و به آنها چک می داد و می گفت اگر چک قبول نمی کنید، اجناس را ببرید. فروشندگان هم چک را قبول می کردند چون مرا در شرکت می دیدند و فکر می کردند؛ آنجا مرکز معتبری است. چند روز بعد از این که در آن شرکت استخدام شدم، مدیر شرکت به من گفت چکی به مبلغ پنج میلیون تومان دارد که باید آن را پاس کند. او برای پر کردن حسابش از من پول خواست. من هم از چند نفر پول قرض کردم و پنج میلیون تومان به او دادم اما همه چیز به اینجا ختم نشد تا این که دیروز وقتی سر کار رفتم، مدیر شرکت طوری رفتار کرد که احساس کردم او قصد دارد به من تعرض کند.حالا از این مرد به دلیل کلاهبرداری و قصد آزار و اذیت شکایت دارم.

دستور تحقیقات به دنبال شکایت دختر جوان صادر و مشخص شد چند زن و دختر جوان از این مدیر شرکت لوازم خانگی شکایت کرده اند. همه شاکیان از مرد میانسالی حرف می زدند که خود را مدیر شرکت معرفی کرده و دست به کلاهبرداری زده و چند نفر از آنان را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده بود.

باتـــوجه به حساسیت موضوع به دستور بازپرس محمدی از شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل گروهی از ماموران راهی دفتر شرکت شدند و از طریق دوربین های مداربسته، تصویر مرد میانسال را به دست آوردند. تصویر به دست آمده به شاکیان نشان داده شد و همه آنها اعلام کردند او همان کلاهبرداری است که آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

اغفال دختران جوان

در بررسی ها مشخص شد متهم به نام بیژن مدتی است سوله ای را به عنوان شرکت اجاره کرده و از آن برای سرقت لوازم خانگی و کلاهبرداری و اغفال زنان و دختران جوان استفاده می کند. این سوله تنها محلی نبود که متهم نقشه خود را در آنجا اجرا می کرد بلکه وی هر 20 روز یک بار محل کارش را تغییر می داد و با اجاره محلی جدید، جرایمش را پی می گرفت.به این ترتیب بیژن بازداشت و بازجویی شد. متهم که 50 سال دارد اما به مالباختگان خودش را سی ساله معرفی کرده بود، در این باره گفت: از یک سال قبل تصمیم گرفتم با این شیوه پولدار شوم. محل هایی را برای مدتی کوتاه اجاره می کردم. معمولا 20 روز تا یک ماه در آن محل می ماندم و تحت عنوان شرکت لوازم خانگی آگهی استخدام منشی می دادم.

دختران و زنان جوان نیز با پیشنهاد حقوق بالا از طرف من، مدارک شان را در اختیارم می گذاشتند و در شرکت مشغول به کار می شدند. بعد از مدتی به بهانه ازدواج و خواستگاری یا مشکلات مالی از آنها پول قرض می کردم اما این تمام ماجرا نبود، دختران و زنان جوانی را که به عنوان منشی استخدام کرده بودم، بعد از مدتی مورد آزار و اذیت قرار می دادم و برای آن که ردی از خود به جای نگذارم، محل شرکت را تغییر می دادم.

کلاهبرداری با چک جعلی

متهم میانسال ادامه داد: از طرفی تحت عنوان شرکت لوازم خانگی نیز کلاهبرداری می کردم. به این صورت که با نمایندگی های فروش لوازم خانگی تماس می گرفتم و کالا سفارش می دادم. زمانی که چند نفر وسایل را از نمایندگی به شرکت می آوردند، از آنها می خواستم یکی از وسایل مثلا تلویزیون را آزمایش کنند و بعد تحویل بدهند. آنها هم قبول می کردند و بعد از تست، با این بهانه که تمام پول های نقدم را برای پاس کردن چک پرداخت کرده ام، از آنها می خواستم هزینه وسایل را با چک پرداخت کنم. از آنجا که یکی از وسایل باز شده بود و از طرفی آنها با یک خانم منشی در دفتر مواجه می شدند، بناچار قبول می کردند اما نمی دانستند چک هایی که به آنها می دهم، با هویت جعلی است. من با مدرک دیگران حساب باز می کردم و دسته چک می گرفتم و با این چک ها لوازم خانگی می خریدم. فروشندگان لوازم خانگی بعد از حدود 20 روز، در موعد وصول چک به بانک می رفتند و متوجه اصل ماجرا می شدند. آنها سراغم می آمدند اما من چند روز قبل تر شرکت را تخلیه کرده و در دفتر دیگری مشغول به کار شده بودم. من تصمیم داشتم پس از آزار و اذیت آخرین منشی ام محل شرکت را تغییر بدهم که او زودتر متوجه نقشه شیطانی من شد و موضوع را به پلیس اطلاع داد. در ادامه بررسی ها مشخص شد پنج زن و دختر جوان به این شیوه مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و متهم علاوه بر این جرم دست به کلاهبرداری میلیارد ریالی زده است.

محمدی، بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل در این رابطه می گوید: به دنبال اعتراف مرد میانسال، او با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

تحقیقات در این رابطه ادامه دارد و چنانچه افرادی به این شیوه مورد آزار و اذیت یا کلاهبرداری قرار گرفته اند، می توانند برای اعلام شکایت به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل مراجعه کنند.

دختران جوان در معرض آسیب
کاظم بیرجندی، آسیب شناس اجتماعی

علم جرم شناسی به بحث بزه دیده شناسی توجه ویژه ای دارد.طبق بررسی های صورت گرفته ابتدا کودکان و سپس دختران نوجوان و جوان در معرض انواع جرایم و آسیب ها قرار دارند. این دو گروه از نظر قوای جسمانی توانایی محافظت از خود را ندارند، از طرفی فریب دادن آنها ساده تر از اغفال گروه های سنی دیگر است.

 بنابراین دختران جوان و نوجوان و همچنین خانواده های آنها باید توجه داشته باشند که مجرمان همیشه در کمین هستند و از غفلت، ناآگاهی و سهل انگاری آنها سوء استفاده می کنند به همین دلیل دختران باید قبل از برقراری هر رابطه ای چه شغلی و چه از نوع احساسی، موضوع را با خانواده خود در میان بگذارند و درباره طرف مقابل ابتدا کامل تحقیق کنند و سپس تصمیم بگیرند.

منبع: جام جم
تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: