کد خبر: ۳۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۲
تعداد بازدید: ۸۶۳۴۲
برنامه 21 ماه عسل 93
برنامه شب گذشته ماه عسل اختصاص داشت به داستان به چاه افتادن ژیلا نقوی اعلایی و کشته شدن همسرش که بنا به درخواست زیاد مخاطبان در این مطلب به آن می‌پردازیم.
برنامه بیست و یکم ماه عسل
سوژه‌ای که شب بعد هم ادامه پیدا کرد

به دلیل استقبال گسترده مخاطبان از برنامه شب گذشته ماه عسل و بنا به درخواست‌ها و سوالات متعدد آن‌ها پیرامون این سوژه و قصه از برنامه، ادامه داستان به چاه افتادن ژیلا نقوی اعلایی و کشته شدن همسرش با حضور خود او و ناجیان این واقعه روایت می‌شود. نقوی و همسرش مرداد ماه سال گذشته و بر اثر تشویق‌ها و ترغیب‌های کارگرشان و به انگیزه پیدا کردن گنج راهی یکی از مناطق اطراف شهر سمنان می‌شوند. اما کارگر پس از درگیری با همسر نقوی ، او و شوهرش را نیز به چاه می اندازد. وی 7 شب در چاه می‌ماند و درحالی‌که جنازه همسرش نیز در کنار اوست از این حادثه جان سالم به در برده و پلیس با پیگیری‌های خود، تحت نظر قرار دادن کارگر و اعتراف گرفتن از او موفق به پیدا کردن وی می‌شود.

به چاه افتادن ژیلا نقوی اعلایی و کشته شدن همسرش

برنامه تلویزیونی ماه عسل کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که به تهیه کنندگی احسان علیخانی و با اجرای خود او مهمان لحظه‌های پیش از افطار مخاطبان است.

ویدئوهای شب 21 برنامه ماه عسل 93:

۸ روز بدون آب و غذا درون چاه ۲۵ متری قسمت ۱: [25 دقیقه و 35 ثانیه]


دانلود قسمت اول
حجم: 83.90 مگا بایت

۸ روز بدون آب و غذا درون چاه ۲۵ متری قسمت ۲: [34 دقیقه و 3 ثانیه]

دانلود قسمت دوم
حجم: 125.55 مگا بایت

کلیپ نجات ژیلا از چاه ۲۵ متری: [2 دقیقه و 9 ثانیه]
مشروح سوژه جنجالی شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در برنامه ماه عسل:
ماجرای عجیب و عبرت‌آموز گرفتار شدن خانم ژیلا نقوی در اعماق چاه 25 متری در وسط بیابان و چگونگی نجات یافتن او:

شب گذشته در بیست و یکمین روز از ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه «ماه عسل» در شب‌های قدر دریچه دیگری از قصه‌های خود را به روی مخاطبان گشود.

علیخانی پس از سلام به روی ماه هموطنان گرانقدر و دوست داشتنی خود و همچنین ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین(ع) به مخاطبان "ماه عسل" گفت:‌ برای امروز خیلی تلاش کردیم و احساس می‌کنم روز متفاوتی برای ماه عسل 93 خواهد بود. چرا که نقل قصه‌ای بسیار متفاوت و غیر قابل تصور را خواهیم داشت.

پس از پخش تیتراژ با صدای مهدی یراحی، علیخانی در خصوص معرفی قصه‌ی امروز برنامه ماه عسل گفت: شاید خیلی از افراد از این گونه قصه‌ها به عنوان افسانه یاد کنند، ولی وجود دارد.

مهمان برنامه که یک خانم بود اینگونه به شرح قصه‌ی افسانه‌ای و پر ماجرای خود پرداخت: متولد تهران هستم و پدر و مادرم فرهنگی هستند، بعد از مدتی پدرم تصمیم گرفت برای زندگی به سمنان برویم. بنابراین حدود 18 سال است که در سمنان زندگی می‌کنیم.

من فرزند اول خانواده هستم و یک خواهر و برادر کوچکتر از خودم دارم. به دلیل علاقه خانواده به دختر، به من خیلی علاقه‌مند بودند و من برای خانواده خیلی خاص بودم، بنابراین پس از قبولی در دانشگاه تبریز به دلیل وابستگی به خانواده دانشگاه نرفتم و در سن 20 سالگی ازدواج کردم و پس از ازدواج به درسم ادامه دادم و الان ترم آخر مهندسی IT هستم. با همسرم در سمنان آشنا شدم و با یک عشق کاملا رویایی ازدواج کردیم. خانواده همسرم هم فرهنگی بودند و هم اکنون دارای 2 فرزند دختر هستم.

داستان تکان‌دهنده یک زن در عمق چاه

سال 1385 به دلیل محرومیت استان سمنان به شوهرم پیشنهاد تاسیس یک شهربازی را دادم، پس از طرح آن شهرداری اولین شهربازی اختصاصی کودک را ساختیم ولی چون درآمد حاصل از آن با هزینه‌هایمان یکی بود، مجبور به اخذ وام شدیم، به همین جهت به دلیل گرفتن وام، بدهکار شدیم.

عشق من به همسرم غیر عادی بود و گواه عشق خاص من به همسرم، خود او و مادرش است. همسرم هم من را دوست داشت ولی عشق من به او خاص بود.

علیخانی برای شرح اصل قصه‌ی مهمان از او پرسید چرا به فکر گنج افتادید؟
مهمان برنامه اینگونه بیان کرد: کارگر ما که حدود 2 سال نزدمان کار می‌کرد، به همسرم گفت گنجی در این منطقه است که من به دلیل ناتوانی مالی قادر به پیدا کردن آن نیستم ولی اگر شما به من کمک کنید، 2 میلیارد سهم شما خواهد شد.

من از ابتدا خبری از این پیشنهاد نداشتم و در ادامه کار متوجه شدم، و پس از اطلاع همچنان مایل نبودم و مخالفت می‌کردم ولی ته دلم علاقه‌مند به رسیدن به چنین پولی بودم. حدود 8 ماه گذشت ولی هیچ گنجی پیدا نشد تا اینکه آن فرد ادعای پیدا کردن آن گنج را کرد و دلیل پنهان کاری خود را هم متوجه نشدن کسی از این مسئله عنوان کرد و اینکه قصد دارد سهم ما را بدهد.

یک شرایط و زمانی را برای دادن سهم ما تعیین کرد. او 3 شرط گذاشت، اول اینکه حتما من با همسرم باشم، دوم اینکه با موتور برویم و سوم اینکه کسی از این ماجرا اطلاع پیدا نکند.

مهمان در ادامه اظهار داشت: چهارشنبه 23 مرداد سال 92 ساعت 6 با آن فرد قرار گذاشتیم و پس از ورود به آن منطقه بسیار ترسیدم و به همسرم گفتم برگردیم، اگر ما را اینجا بکشد هیچ کسی متوجه نمی‌شود ولی همسرم گفت: نفوس بد نزن.

آن فرد ما را کمی معطل کرد تا اینکه غروب شد.
علیخانی با تعجب پرسید: اصلا به او شک نکردید؟ مهمان اینگونه پاسخ داد: آن فرد کارگر ما بود و حدود 2 سال با خود او و خانواده‌اش رفت و آمد داشتیم.

برنامه بیست و یکم ماه عسل

مهمان افزود: آن فرد به من گفت چون مانتوی شما رنگی است، اینجا بنشین تا کسی به ما شک نکند و بعد با همسرم رفتند ولی من صدای آن‌ها را می‌شنیدم که ناگهان صدای ترسناکی به گوشم رسید. به سمت آن‌ها دویدم ولی همسرم نبود. به او گفتم بهروز کجاست؟ گفت بهروز را کشتم، تو هم باید بپری توی چاه، من از اینکه متوجه شدم چه اتفاقی افتاده روی زمین نشستم و خاک روی سرم می‌ریختم و یا حسین، یا حسین می‌گفتم که صدای همسرم بلند شد. به آن فرد گفتم با زندگی من و خودت بازی نکن، هر چیزی بخواهی به تو می‌دهم، تو برو من خودم آتش نشانی را صدا می‌زنم و بهروز را از چاه بیرون می‌آورم ولی او قبول نکرد، بعد چاقو کشید و من را درون چاه هل داد،‌ عمق چاه 25 متر بود، حدود ساعت 8 شب این اتفاق افتاد.

در این قسمت آیتمی از صحنه نجات این خانم توسط نیروهای هلال احمر پخش شد. (ویدئوی این آیتم قبل از توضیحات متن قرار داه شده است).

مهمان در ادامه این قصه بیان کرد: آن فرد موتور را هم داخل چاه می‌اندازد و می‌رود،‌ حدود 4 ساعت بی‌هوش بودم، پس از بیدار شدن همسرم کنارم بود و نور چراغ قوه موبایل را روی صورتم انداخته بود، ساعت 12 و نیم به بهروز گفتم نترس، ذکر یا الله بگو و او پس از چند بار تکرار ذکرهایی که می‌گفتم گفت خوابم می‌آید و دیگه هیچ وقت بیدار نشد.

اگر در شرایط عادی بهروز را از دست می‌دادم، شاید حدود 2 ماه بعد هم خود من می‌مردم، من بهروز را از فرزندانم هم بیشتر دوست داشتم، ولی تنها دو روز اول ناراحت بودم، چون با وجود درد‌های وحشتناکی که داشتم، فکر می‌کردم خودم هم می‌میرم.

علیخانی از مهمان پرسید کنار یک مرده نمی‌ترسیدید؟ که مهمان گفت: همسرم جزئی از وجود من بود، ترس معنا نداشت.

علیخانی در این میان از مهمان پرسید شما مذهبی بودید؟ مهمان اینگونه پاسخ داد: که در خانواده مذهبی به دنیا آمدم ولی در مشکلات اخیر زندگی‌ام هرچه توسل کردم، هیچ نتیجه‌ای نگرفتم، بنابراین خیلی سست شده بودم و به این رسیده‌ بودم پس توکل هیچ فایده‌ای ندارد ولی چهار چوب عقایدم مانند شب‌های قدر، ایام فاطمیه، ایام محرم را داشتم ولی مثلاً نمازم را سست می‌خواندم.

مهمان ادامه داد: پس از گذشت چند روز یعنی روز شنبه در چاه تازه متوجه وجود دو فرزندم شدم. از آن زمان توسل و توکل کردم، اول به حضرت علی (ع) متوسل شدم تا من را به خاطر فرزندانم نجات دهد. روز یکشنبه به حضرت محمد (ص) توکل کردم، خیلی گرسنه بودم. به یاد شعب ابی طالب سنگ به شکم بستم و گرسنگی‌ام تحلیل رفت. من در تمام مدت 24 ساعت روز ذکر می‌گفتم تا اینکه یک شنبه شب بریدم و گفتم چرا نجاتم ندادی، اصلا هستید؟ صدای من را می‌شنوید؟ یا اصلا نیستید؟ ناگهان ندای درونی به من گفت: یک عمر اشتباه کردی، به تمام اشتباهات ایمان بیار که البته من نمی‌خواهم آن موارد را ذکر کنم.

مهمان افزود: به یاد حدیث کساء افتادم و اینکه تمام پنج تن در این دنیا سختی کشیدند. شیعه یعنی پیرو، پس ما باید از آن‌ها درس بگیریم.

علیخانی در بین صحبت‌های مهمان گفت: در آن شرایط یک جنازه کنار شما بود و به این چیزها فکر می‌کردید؟ مهمان که از لفظ کلمه‌ی جنازه خوشش نیامده بود، با تذکر به علیخانی گفت: همسرم کنارم بود و علیخانی از مهمان بابت به کار بردن لفظ جنازه عذرخواهی کرد.

سپس مهمان تصریح کرد: روز دوشنبه نور امید در دلم جرقه زد و حدود 3 روز با ایمان توسل کردم و اینکه خدایا تو دریا را برای موسی شکافتی، پس قادر به نجات من هم هستی. آن شب پهلو‌هایم خیلی درد می‌کرد و بسیار تشنه بودم و با شن خودم را خنک می‌کردم تا آن شب زنده ماندم.

مهمان برنامه با اشاره به اینکه تعریف او از همه چیز در دل آن چاه برای او تغییر کرد مفاهیمی مثل مرگ، زندگی، گرسنگی و عطش گفت: چهارشنبه صبح به حضرت علی اصغر، کوچکترین فرد خاندان امام حسین (ع) توسل کردم که فرزندانم را از نعمت مادر محروم نکن. 3 ساعت بعد صدای پا شنیدم و بعد ساعت 10 صبح من را پیدا کردند.

وی افزود: آزمایش در زندگی یک فرد تنها مخصوص خود آن فرد نیست، بلکه برای تمام افراد است. من سال گذشته برنامه شما را می‌دیدم که شما در برنامه این جمله را گفتید که شاید سال بعد شما مهمان برنامه ماه عسل ما باشید، بعد من با خودم گفتم برای من که چنین اتفاقی نمی‌افتد!

مهمان در پاسخ علیخانی که چه چیزی شما را از دل چاه نجات داد؟ تصریح کرد: لطف و عنایت اهل بیت و معجزه من را نجات داد. همه‌ی ما در چاه زندگی هستیم، ولی من از چاه آدم بیرون آمدم. خدا از طریق یک بچه‌ی 6 ماهه قدرت و عنایتش را به من نشان داد، این‌ها دلیل کمی نیست که من از این به بعد ایمان نیاورم.

علیخانی به دلیل نصفه ماندن قصه‌ی مهمان و همچنین هزاران سوال در ذهن مخاطب به بینندگان قول داد تا حتما فردا خود به طور کامل باقی قصه‌ی مهمان را برای مخاطبان بازگو کند.

احسان علیخانی پس از خروج از صحنه‌ی ماه عسل اظهار داشت: در این شب‌ها شاید گنج همان رنج مردی باشد که در چاه درد و دل می‌کند و آن چاه به آسمان وصل است.


اما چگونگی نجات یافتن ژیلا از دل چامه 25 متری پس از گذشت 8 شب
وبسوار: پس از تقاضای فراوان مخاطبان برنامه ماه عسل مبنی بر پی‌گیری بیشتر ماجرای سوژه شب بیست و یکم این برنامه، دو تن از اعضای هلال احمر که در عملیات نجات حضور داشتند به همراه خانم ژیلا نقوی در برنامه 22 ماه عسل حضور بهم رساندند.
در پایان برنامه، احسان علیخانی از خانم نقوی پرسید: شما چگونه نجات یافتید؟ ژیلا در پاسخ گفت: قبل از اینکه به همراه شوهر و کارگرمان به محل مورد نظر برویم، همسرم یادداشتی مبنی عملی که قرار است انجام دهند و شماره تلفن کارگرمان در گاوصندوق دفتر خود گذاشت و به شریک کاری خود گفت که اگر تا ساعت 8 شب برنگشتیم برود و یادداشت داخل گاوصندوق را بخواند. پس از عدم مراجعه ما تا آن ساعت، همکار شوهرم یادداشت داخل گاوصندوق را می‌خواند و به خانواده ما اطلاع می‌دهد و پس از آن خانواده‌ ما به کلانتری جریان را گزارش میدهند. بلافاصله کارگر ما توسط پلیس دستگیر می‌شود، اما پس از هفت روز اعتراف به قتل و اصل ماجرا می‌کند.


منابع:
روابط عمومی شبکه سه سیما
آپارات
صبحانه آنلاین
گردآوری و تنظیم: وبسوار

تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
تعداد نظرات: ۱۰۴
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
1
29
پاسخ
گنج همان علی است که در چاه در و دل می کرد و به بالاترین درجه عبودیت الهی رسید...
سمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
1
22
پاسخ
خانم ژیلا اعلایی نقوی
من برات دعا کردن انشالله فرزندان صالح و با ایمان تربیت کنی انشالله عاقبت به خیر شوند.
شيرين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
25
پاسخ
سلام خانم اعلايي عزيز
از ادب و گويش شيوا و آرام شما كه در كمال صداقت شايد تلخترين و بزرگترين تجربه شخصي زندگيتان را از روي رسالت در رسانه گروهي علي رغم عواقب مختلف آن خصوصا حال دروني و روحي خودتان بيان فرموديد بسيار سپاس گزارم. آرزويم حاجات روايي خير براي شما و دو دست گل يادبود مرحوم همسرتان و رحمت ايشان و صبر جميل شما و خانواده مرحوم است. بي نهايت سپاس مجدد مرا پذيرا باشيد. شما به گنج واقعي رسيديد...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
متوجه شدید آقای علیخانی موقعی که یک مهمان خوش صحبت داره مدام می پره توی حرفش
شيرين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
2
12
پاسخ
براستي نيك آنست به جاي قضاوت تأمل و تفكر كنيم...
همواره همراه و در كنار عزيزان حاجات روا به خير باشيد انشاءا...
روشن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
11
پاسخ
امیدوارم که زندگی خوبی درآینده داشته باشی واز احسان علیخانی عزیز تشکر میکنم بخاطر ماه عسل زیبایش،ایشالله همیشه سالم باشید
ریحانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
20
پاسخ
سلام
دو شبه نتونستم بخوابم.عجیب دلهره ای از خاطره ژیلا جان تو دلم افتاده که نمیدونم ترسه ! تعجبه! دلسوزیه! چیه .چه صبری داشتی خواهر من و بیشتر از اون عاقل بودنت برام جالب بود.تو بدترین شرایط فکرایی به اون قشنگی....
رحمت به نون حلالی که خوردی و خدا پدر و مادرت و بیامرزه...
ولی تولد دوباره قشنگی بود.خیلی سخت و تلخ به دنیایی برگشتی که توش خدارو فهمیدی.خوش به حالت.کاش منم میتونستم یکم خدارو بشناسم .اما تورو خدا تو چاه نیوفتم که من همون اول تموم میکنم..
برای ارامش قلبت دعا میکنم... خدارو به یاس اقام ابوفاضل و غیرت و دل شکسته امام سجاد قسم میدم آرامش و به لحظه های زندگیت برگردونه تا نیازی به دارو نداشته باشی....
دعا کن همه ما که تو چاه غفلت گرفتاریم نجات پیدا کنیم.
ممنون
پاسخ ها
عاطفه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
ریحانه جان
تو که تفکرات به این قشنگی داری چطور اینقدر دلهره داری. فراموش نکنیم هر چقدر هم تابحال غفلت و گناه داشتیم، و باز هم توبه شکستیم، خدا رحمتش خیلی بیشتر از این حرفاست و مهتر اینکه هیچ گناهی بزرگتر از نا امیدی از درگاه خدا نیست.
خداوند عاقبت همه ما رو ختم بخیر کنه که این دنیا واقعا ارزش خیلی کارها رو نداره.
حضرت علی: در بی ارزش بودن این دنیا همین بس که بی وفاست...
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
1
13
پاسخ
ژیلا جهن قصه عجیب وغریبی بود وبسیار من ومتحیر کرد .اما کاش توی چاه که بودی ایت الکرسی رو حفظ بودی ومیخوندی مطمعنم شب اول دوم پیدا میشدی معجره ایت الکرس بسیار زیاده بسیار زیاد من برا ت ایت کرسی خوندم تا اون روزا ومرگ همسرت وفراموش کنی واتفاقهای تازه وخوب در زندگیت جای اون کابوس و بگیره ...شما رفتی گنج پیدا کنی و واقعا هم پیدا کردی واونم ایمان به خداست وصبر......
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
8
پاسخ
سلام خداوند عالم هر روز یه نشانی از عظمت خودش برای ما مردم نشان میدهد تا درس بگیریم .برادر و خواهر من به جای اینکه به جزییات بپردازیم .سنگ تو چاه کجا بوده .شن کجا بوده .اکسیژن ته چاه نبوده و.....از این ماجرا درس انسانیت و بندگی خدا وخدا پرستی یاد بگیریم ژیلا خانم دو باره متولد شدی قدر خودت را بدان
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
10
پاسخ
سلام
من الان بعد 2 روز که خانوم اعلایی اومدند و اتفاق هایی که براشون افتاده رو نقل کردتد.. واقعا خواب شب ندارم... نمیدونم برام قابل هضم نیست یجورایی که چطوری کنار شوهرشون که فوت شده بودند 7شبانه روز رو گذروندند... هنوز هم بهش فکر میکنم و اینه جز صبری که خدا در این مواقع به آدم میده چیز دیگه ای نیست...
البته ناگفته نمونه که واقعا تو اون شرایط خانوم نقوی خیلی چیزها به فکرشون رسید و با انجام دادنشون به زنده موندن خودش کمک کرد...
بازم خدایا شکر که ایشون رو برای 2تا گلش نگه داشت...صبر همیشگی و سلامتی دائمی برای خانوم نقوی و دختراشون و همه نزدیکانشون دارم...
فاطمه
|
France
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
7
پاسخ
من هم واقعا دو روزه كه تو فكر رويداد عظيمي هستم كه براي اين خانم اتفاق افتاده. اين نشون دهنده قدرت عظيم انسان در مواجهه با سختيها و در عين حال ناچيز بودن و ناتوان بودن در برابر قدرت پروردگار عالم كه هر چه هست از اوست. من فكر مي كنم فقط اميد باعث نجات اين خانم شده است. آقاي عليخاني واقعا ازت ممنونم كه اين خانم رو تو شبهاي قدر دعوت كرديد من تمام شب 23 ام خودم رو به جاي اين خانم گذاشتم و اسم خدارو صدا زدم.
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
8
پاسخ
می شه منو راهنمایی کنید
منظور از خانم اعلایی چه جانوری بودن تو چاه که اسمش رو نیاوردن
چون من واقعا متوجه نشدم
پاسخ ها
amir
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
مهسا خانم خانم ژیلا گفتند از روز دوم صدای یک جانور رو از پشت سر میشنیدند که کارتونهایی که از زین موتور افتاده بود رو میخورد و بسیار بوی بدی هم ایجاد میکرد و من خیال میکردم که سمور هستش و بخاطر همین از ترس به پشت سرم خاک پرتاب میکردم که بعد فهمیدم اون سمور نبوده و اون بوی بد ناشی از چیز دیگه ای بوده که حالا نمیخوام باز کنم که احسان گفت مخاطب اگر دقت کنه میفهمه اون بوی بد ناشی از چی بوده.(جسد شوهر مرحومش از چند ساعت بعد از مرگ متعفن شده بوده )خدا بیامرزدش
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
بدن همسر مرحومشون پس از فوت کم کم بو گرفته و تجزیه و توسط حشرات و جانوران کوچک همچون سوسک جویده میشده که صدای این جویده شدن را همواره می شنیده است.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
5
پاسخ
من نفهمیدم چرا کارگره باید خودش بگه گنجو پیدا کردم بیاید بعد اینارو بندازه تو چاه
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
دو تا انگیزه برای اون کارگر مطرح شد که با کشتن ژیلا و همسرش بدست می آمد:
1- بدهی به همسر ژیلا
2- تنها خوری گنج احتمالی
البته نمیدانم سئوال شما رو درست فهمیدم یا نه
فرق زاری
|
United States
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
8
پاسخ
واقعا با دیدن برنامه دگرگون شدم ممنون از احسان علیخانی که اینطور باعث دیده شدن اتفاق های هولناک زندگی میشه و فقط یک چیز به یاد میده توکل بر خدا
خلیل
|
United States
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
8
پاسخ
بنام خدا و با سلام

من فکر می کنم خدای متعال به بچه های اینها رحم کرده و نخواسته این معصومان یتیم بشوند.اما چطور شده دو نفر ادم با سواد گول یک کارگر بی سواد را بخورند ؟
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
انگیزه پولدار شدن درحالی که چک و بدهی داشته اند و نیز اعتماد به کسی که ارتباط خانوادگی با او داشته اند باعث این گول خوردن شد.
Hobab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
8
پاسخ
بهت تبریک میگم ژیلا جان! به این همه امیدی که تو بدترین شرایط داشتی، به این همه توکلت، به این همه مقاومتت و به این همه جسارتی که داشتی و اومدی داستان عجیب زندگیتو برای ما نقل کردی... کم اند آدمهایی مثل تو... قدر خودتت رو بدون..خوش به سعادتت... خدا خیلی دوستت داشته و داره. از خدای بزرگ و مهربون برای خودت، دخترانت و خانواده ات، آرامش و سلامتی و برای شادی روح همسرت آرامش ابدی آرزومندم...
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
8
پاسخ
ژیلا جون چطوری در کنار همسر فوت شده ات تحمل کردی با چشمان خودت دیدی اون صحنه های وحشت ناک رو واقعا خداوند بهت صبر داد خیلی عجیب بود داستانت امیدوارم در نبود همسرت بچه های خوبی را تربیت کنی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
5
پاسخ
با سلام از فایلهایی که برای دانلود گذاشتید خیلی خیلی سپاسگذارم فقط اگه لطف کنید فایل شب دوم و ادامه ی این ماجرا رو هم بذارید خیلی ازتون ممنون میشم چون به هر سایتی که سر زدم موفق به دانلود نشدم یا حداقل به کیفیت فایلهای شما نبودند . با تشکر
مدیر پایگاه با سلام
ادامه ماجرا و کلیپ مورد نظر را در صفحه زیر می توانید دنبال کنید.
http://websavar.ir/fa/news/3772
پاسخ ها
نسرین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
کاش خانم ژیلا به خاطر این عنایت خدا حجاب چادر را انتخاب میکردند
zahra
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
7
پاسخ
روح همسرت شاد
ما هم تو چاهه زندگیمون اسیریم فقط گستاخ شدیم که نمی ترسیم از کارهامون
هیفا
|
United States
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
6
پاسخ
من خیلیی سوال واسم پیش اومده اول این ک اون صدای جوین چی بوده؟؟؟؟
بعدشم ژیلا خانم گفتن روی یه تیکه مقوا چیرایی نوشتن ولی دیگه توضیح ندادن
خواهش میکنم جواب بدید.ممنون
پاسخ ها
آ-ب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
احتملا صدای جویدن بدن همسر ایشون بوده
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۱
رو کارتون اسم اون قاتل رو نوشته بوده با سیم ترمز موتور اگر سوالات بیشتری داری که شک داری هنوز به وبلاگ رسمی خانم علایی برید و سوالاتتون رو بیان کنید ایشون جواب میدن خوش باشی
http://chahorah.blogfa.com/
اعظم
|
United States
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
7
پاسخ
شب بیست وسوم همش حس میکردم دعای جوشن کبیرو دارم از ته چاه میخونم،حس میکردم با تمام وجود بهش نیاز دارم،برنامتون حال عجیبی داشت،برای مهمون برنامتون آرزوی روزای بهتر میکنم،کاش همسرشونم زنده میموندن...
الاهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
1
9
پاسخ
خانم اعلائي عزيزم تو در هفت شب به تعالي رسيدي شايد بهاي سنگيني را پرداخت كردي ولي بدون چيزي رو به چشمت ديدي كه انسان از ازل به دنبالش بوده و هست و خواهد بود فقط خدا به شما صبر بده
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
25
4
پاسخ
یک فیلم سینمایی با سناریویی از پیش تعیین شده بود.خودتونید
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
فرض کنیم شما راست بگید!! اما یه سئوال دارم: چه چیزی کم داشت تا شما باور کنی؟
فاطمه عسکری
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
دوست خوب ایرانیم.به فرض هم که این داستانی از پیش تعیین شده باشد. مهم اینه که من وتو سهممون رو بتونیم از هر داستانی بگیریم.دوست عزیزم به جای این که بدبین بشی که برایت داستان سرایی کردن.خوت رو لحظه ایی در شرایط اون خانم بذار.ببین آیا می تونستی تو هم خدای وجودت رو مث اون پیدا کنی؟خدایی رو که همه ما یه جورایی گمش کردیم.بهترین وپاک ترین لحظات رو برایت آرزو دارم
ساجده
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۶
خدا شفات بده متأسفم
بنفشه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
6
پاسخ
برنامه چاه واقعا جالبترین قسمت ماه عسل بوده
شب اول بعد دیدنش حالم بد شد شب دوم رو هم ضبط کردم و می بینم هرزگاهی .توی این قسمت خیلی درس بود انشالله هممون درس بگیریم که دنیا فانیه و اینکه مرگ از رگ گردن به مانزدیکتره
واقعا لطف خدا شامل حالتون شده
زهرا
|
United States
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
2
پاسخ
قبل از اینکه این برنامه رو ببینم خواب عجیبی دیدم. خواب دیدم اقایی درحال درست کردن تابوت برای خاکسپاریه وچند نفری هم منتظرن تا نوبتشون برسه من هم توی نوبت هستم
وهیچ یک از دوستان واقوام نیستند وهمه ارام منتظر نوبتشون بودند
نوبت نفر بعدی بود اول خواستم زرنگی کنم وبگم نوبت منه وزود توی تابوت بخوابم اما بعد گفتم درست نیست وگفتم نوبت من نیست بعد گفتم وای من با مادرم برای اخرین بار خداحافظی نکردم کاش میتونستم با مادرم حرف بزنم اما اونجا سکوت بود وتنهایی وحشتناک
ومن بیشتر از این میترسیدم که همه منو تنها میگذارند ومیروند
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
0
10
پاسخ
با سلام
به جرات میتونم بگم تنها ماجرایی که تو یه برنامه تلویزیونی تونست اینقدر رو من اثر بزاره همین ماجرای خانوم اعلایی بود واقعا اون شب تا صبح نتونستم راحت بخوابم یا به نوعی اصلا نخوابیدم و مدام از خواب پریدم و ترس از چاه و داشتم و فرداشم وقتی رفتم اداره همه از این داستان صحبت میکردن. واقعا خدا عاقبتمونو به خیر کنه و به این خوارمونم صبر بده.ممنون
خسرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
0
8
پاسخ
خانم اعلایی از روزی که برنامتون رو دیدم واقعاهنگ کردم
هفت شب با وحشتناک ترین شرایط
تاریکی مطلق چاه
یه جسم سرد و بی روح
بدن زخمی و دردناک
بدون غذا و آب
صداهای وحشتناک درون چاه
هزار تفکر عجیب و غریب از جن و روح و ..
یه جنازه که در حال پوسیدن و تعفنه
وای خدایا یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟
خانم اعلایی تو کی هستی ؟؟؟؟
تصور این همه وحشت تو بیابون تو ته چاه 25 متری یعنی چی؟؟؟؟؟؟
سوسک و مار و عقرب و انواع حشره....
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایا یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هیچ کدوم از فیلمهای وحشتناکی که تا حالا دیدم اینقدر وحشت به جونم ننداخته...
خدا صبرت بده....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
4
2
پاسخ
وقتی که گنج فروخته شده پولش در چاه مخفی شده بود چه لزومی داشت ژیلا و همسرش با کوله پشتی بروند؟ خوب سهمشان را خود کارگره برایشان در کوله میریخت و می آورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
12
2
پاسخ
ژیلا خانم گفت پس از چند روز خدا و پیامبر و امامان را صدا زدن و نتیجه نگرفتن، کافر شد!
اما ندای درونی به او گفت اشتباه میکنی. سپس او به این نتیجه رسید که اگر همه اعتقاداتش اشتباه هم بوده باشند باز دوست دارد که با همان اعتقادات بمیرد.
ژیلا خانم گفت: اگر این اعتقادات نبود تا راز و نیاز کند حتما می مرد! این مهمترین حرف ایشان بود که از نظر یک روانشناس ماده گرا میتواند به این شکل رمزگشایی شود:
در سختی ها اگر به یک نیروی مافوق اعتقاد داشته باشید زنده میمانید!
یعنی فرقی نمیکند شما به چه چیزی اعتقاد داشته باشید حتی اگر به بت هم اعتقاد داشته باشید باعث میشود نیروی امید در مغزتان تحلیل نرود و شما را زنده نگه دارد!!
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
این دقیقا مثل اینه که بگی: خوشبختی تو زندگی اینه که با یک چیزی یا کسی ازدواج کنی و بخوابی و تا آخر باشی که واقعا دوستش داشته باشی و فقط این مهمه که تو ذهنت چطور فکر کنی دیگه حالا مهم نیست طرف یک دختر زیبا و خوش اخلاق باشه یا عذر میخوام یه تیکه شلنگ باشه (قضیه ماره!) یا حتی یه سگ (آخه ازدواج با سگ و الاق هم بوده!)
عزیز من مهمه خیلی هم مهمه. شما یه تیکه بت نفهم رو با خدا مقایسه می کنی؟!!!
راست میگن آدمها به اندازه شعور و فهم و اون دنیایی که تو ذهنشون واسه خودشون درست کردند، تصورشون از خدا و بزرگی و عظمتشه...
فرزاد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
عزیزم روانشناسی نوین رو افرادی مثل فروید ملحد پدرش بودن.در ضمن نمیدونم الآن این چه بحثی که همه پز روشن فکری برداشتن .در ضمن نیروی امید یا این کلماتی که میگیم اصلا وجود خارجی ندارن اینارو خود ما به وجود اوردیم درضمن نریسیدن مواد غذایی باعث میشه مغز تحلیل بره و قدرت فکر کردن و حتی همون نور امید هم خاموش بشه چون بعد از نرسیدن چیزی به مغز اولین مکان قدرت تعقل که خاموش میشه و باعث میشه انسان کارایی کنه اصلا دست خودش نیست. مثلا گوشت بدن خودشو بکنه و بخوره تا پروتطین باقی مونده تو گوشتش برای فعللیت مغزش مصرف شه.
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
رضا جان خدا برای خداپرستان بزرگه نه برای بت پرستان. ولی بت پرستان هنوز نتوانسته اند ناتوانی بت را توجیه کنند و ناچار شده اند بگویند که این بت فقط یک نماد است تا ما را به خدا برساند!! یعنی بت پرستها هم یک جورایی خداپرستند!!
درمورد مار و سگ و یک تکه شیلنگ و غیره راه اصلی را گم نکنیم. نکته اصلی یا راه اصلی این است که چیزی در ذهن شما جنبه مافوق قدرت پیدا کند. حال میخواهد خداوند یکتا باشد یا یک کلمه در مدیتیشن یا هر چیز دیگر. مهم این است که شما چیزی را قدرت برتر بدانید حتی اگر از نظر دیگران آن قدرت پوشالی باشد مهم شما هستید که چه فکر میکنید.

البته بحث من چیز دیگری هم بود. خانم ژیلا گفتند در آن شرایط که دیگر کافر شده بودند احساس کردند که دیگر هیچ چیزی را برای چنگ زدن و از آن کمک خواستن ندارند پس تصمیم گرفتند به همان اعتقادات قبلی برگردند حتی اگر اشتباه بوده باشد!! این جمله «حتی اگر اشتباه باشد» برایم خیلی جالب بود زیرا از زبان کسی بیرون می آمد که تجربه وحشتناک و غیر قابل تصور آن چاه را داشته است.
خانم زیلا در پاسخ آقای علیخانی گفت اگر من این اعتقادات دوران گذشته و دوران بچگی را برای خودم یاداوری نمیکردم حتما میمردم.
میخواهم بگویم انسانها نیاز به قدرت برتر دارند و اگر چنین قدرتی را در ذهنشان نپرورند حتما در شرایط بحرانی از پا درمی آیند. در آن چاه این قدرت برتر بود که به زیلا آرامش و امید میداد. حال این قدرت ممکن است از هرچیز دیگری در ذهن انسان تبلور کند خواه از یک کلمه مدیتیشن خواه تمسک به خدای کویر و خدای شن در چهار هزار سال پیش یا تمسک به خدای یکتا.
اینکه کدام خدا بهتر است یا چه چیزی را برای قدرت برتر جهانی بپذیریم مسائل بعدی است که ارتباط زیادی با آن چاه یا هر شرایط بد دیگری ندارد. این شعور انسان است که میگوید خدایی که یکتا باشد و همه جهان را آفریده باشد یا به قول ماده گراها آن نیرویی که باعث بیگ بنگ و تکامل جهان و نهایتا طبیعت شده باشد خدای قادر است.
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
احسنت به شما حمید جان
حق
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۱
شما برو برهان علت غائی رو بخون اینطور توی جهل بمونی خیلی بده ممکنه یه عده هم حرفاتو قبول کنن. این همه معارف زیاده من نمیدونم چرا با وجود این همه امکانات بازم بعضیها اینقدر مهجورند.با یه کارشناس درست وحسابی در ارتباط باش تحقیق کن بعد که مطمئن شدی بیا حرف بزن ببینم چه میخوای بگی.
بهار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۱
ببین تو که با بت مثال میزنی...اگه یه نفر امیدشو بده به بت یا گوره خر و حالا هر چی... اگه امیدش فقط به همون بخواد باشه و بخواد با امید به همن زنده بمونه...بعدش اگه اون بت (که میتونه به راحتی از بین بره) از بین بره اونجوری فردی که به اون امیدوار بوده هم از بین میره...ادم باید به یه چیز بزرگ...خیلی خیلی خیلی بزرگ که هیچ چیزی از ان بزرگ تر نیست امیدوار باشه...
بله ژیلا جان خودش میگفت که اگه این اعتقادات نبود تا راز و نیاز کنه حتما میمرد... ولی خو کدوم ادم عاقلی اون چیزی که میخواد و از یه بت یا جسم و موجودی که خود انسان باید از اون مراقبت کنه از اون بخواد؟
حرف شما درسته تا حدودی... ولی این قسمت اخرشو اصلا قبول ندارم..ادم فقط باید از خدا بخواد...
راستی حالا اگه مثلا یکی امیدشو داد به یه بت و حالا چند روز زنده موند...اخرش که چی؟؟ اخرش اون بت مثل خدا میاد اون فردو نجات میده؟؟ معلومه که نه..پس چه بهتر ادم از همون اول امیدشو بده به خدا و نجاتشو از اون بخواد.. :)
ایدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
0
9
پاسخ
خدا به این خانم صبر بده. ولی از همه اینها بگذریم اقای علیخانی نمیفهمه تو حرف مهمونش نباید بپره
مریم
|
United States
|
۰۵:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
1
3
پاسخ
سلام
باورکنیدقسمت اولو ک دیدم گفتم همش دروغ وخیالبافی کرده اکثرحرفاشو.قسمت دوم و ک دیدم بازخود این خانم مهمان ماه عسله برنامه روعوض کردم.اخه چطو نمیترسید کنارجسدی ک داره متلاشی میشه من ک الان ب موضوع فک میکنم ترس برم میداره.ترسیده بودحتما امانمیگفت اخه توعمق 25متری ته چاه وسط بیابو ن بترسه هم کاری نمیتونس بکنه .خداصبرزیادی بهت داده خوشابحالت قدرخودتوبدون.
همای سعادت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
1
2
پاسخ
از روزی گه دیدم متحول شدم و هر وقت که بهش فکر میکنم خدارو شکر میکنم،روز 23ام جوشنو دقیق خوندمو خودمو جای خانو اعلایی گذاشتم تا حالا انقدر به معنای جوشن دقت نکرده بودم عظمت خدا ستودنیه این خانوم رسالتشو انجام داد بهش خسته نباشید میگم.تمام شب23ام برای ایشون و سولمازو احسان دعا میکردم.عظمت این اتفاق زیاد بود خودمو که جای ایشون میزارم از ترس میلرزم. این برنامرو ضبط کردمو بارها دیدم عکس اون چاهو سیو کردم تا هر وقت سستو فراموشکار شدم با دیدنش به خودم بیامو از چاه غفلت بیرون بیام.فقط با این موضوع نمیتونم کنار بیام اینم زندگی با جنازه ی بو گرفته ی عزیزترین کست طی 8روز تو تاریکترین جا این برام خیلی سخته ،انشالا همانطور که تا حالا خدای عزوجل به این خانوم عنایت داشته امیدوارم با توکل به خدا بتونن اون سختیهارو فراموش کننو زندگی خوبی داشته باشن
آمین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
1
2
پاسخ
سلام، من این ماجرا رو به دلیل شرایط کاریم ندیده بودم ولی چون دوستانم واسم تعریف کردن به سختی تونستم داخل سایت بشمو این ماجرا رو پیگیری کنم و خدارو شاکرم که این موضوع واسه من درسی شد که بتونم خدارو بهتر بشناسم و فقط این مورد تو ذهنم اومده که خدا اگه بنده ای رو دوس نداشته باشه بهش لطفی نمیکنه و این ما هستیم که باید از خدا بخوایم با کارای خوبی که انجام میدیم دوسمون داشته باشه و واسه ژیلا خانم هم آرزو دارم همیشه بلطف خدا سایش رو سر فرزندانش باشه آمین
فهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
1
1
پاسخ
چرا آن کارگر نقشه قتل این دو را کشیده بود،....وقتی که گنجی درکارنبود...واقعا چرا،؟؟؟
پاسخ ها
بهار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۱
حتما بیمار بوده طرف...
سید مهدی
|
France
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
2
0
پاسخ
آقا یا خانم ناشناس که سطح سوادت فکر کنم بالاتر از مقطع ابتدائی نیست .شما گفتی (در سختی ها اگر به یک نیروی مافوق اعتقاد داشته باشید زنده میمانید!) اولا یه چیزهایی از نیروی درونی تو ذهنت بوده و نتونستی بگی . با این منطق شما اگه من تصور کنم یک نفر حرامزاده هست . واقعا حرامزاده میشه؟؟؟؟؟/
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
با تصور شما کسی حرامزاده نمیشود اما ذهن شما با چنین تصوری کاملا تحت تاثیر قرار میگیرد!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
1
1
پاسخ
باسلام ودرود بر محمد و آل محمد من حرفم به آقای ایرانیه قبل از اینکه این داستان بیاد در تلویزیون و همه این داستان را بفهمند من این معجزه رو فهمیدم در سفر به کربلا با برادر ایشان علی آقا آشنا شدم که اون موقع چندی از این قضیه نگذشته بود که علی واسه من تعریف کرد و هنوز با علی که بهترین رفیق من در کربلا بود در ارتباطم پس بدان هیچ فیلمی وجود نداشته.یا حق.
محمد بهرامیان پرچکوهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
1
0
پاسخ
سلام
ماجرای در چاه افتادن خانم اعلایی و شوهرش به قدری برای من و خانمم تکان دهنده بود که چندین ساعت چیزی شبیه در کما رفتن را تجربه کردیم؛به راستی حالمون خیلی بد شده بود...
چند نکته گفتنی است:
1.خانم اعلایی با فکر و تیزهوشی خود توانستن با راهکارهای گوناگون از مرگ دور شوند که این نکته می تواند برای همه آموزنده باشد.
2.قطعا و یقینا بار دیگر معجزه ای از خداوند متعال را مشاهده کردیم و مبهوت این قدرت خدا شدیم چرا که:
حقیقتا سه ضربه نخاعی،مغزی و ضربه سقوط موتور در انمتظار این خانم بود که به فضل خدا رهایی پیدا کردن.
3.این ماجرا هم به همه مردم درس عبرت داد و هم اینکه ایمان مردم را نیز تقویت نمود.
یک سوال:
اگه مردم بخوان مستقیما با خانم اعلایی صحبت کنن شماره همراه یا ثابتی از ایشان ندارید که این امکان صورت بگیرد؟
ممنونم
فاطمه
|
United States
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
2
1
پاسخ
ایرانی عزیز...مـثل شما مثل قوم نوح و ابراهیم و... بود که پیامبرشون از طرف خدا برای هدایتشون بزرگترین معجزه هارو آورد اما چشماشون کور و گوش هاشون کر شده بود... ادعای روشن فکری نکن و اونقدر تو چاه ضلالت فرو نرو که دیگه هیچ گروه امدادی از طرف خدا نیاد تا از چاه گمراهی نجاتت بده...
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
2
0
پاسخ
باارزوی سلامتی برای خانم اعلایی وفرزندانشون.ب نظرمن بخشش برای اون مردپست جایز نیس هیچ، بلکه همون بلاروباید سرخودش اورد.۷روزم ک ن همون۳روزپرتش کنن توهمون چاه بعدقصاصش کنن
مريم
|
United States
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
2
1
پاسخ
دو شب در حيرت بودم نه از چاه بلكه از قدرت خدا وند از خانوم اعلايي تشكر ميكنم كه به حق رسالت خود را كامل انجام دادند اميد دارم كه در چاه زندگي خويش راهمان گم نشود و ...
دکتر
|
United States
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
1
0
پاسخ
رومقواداخل چاه چی نوشته بوده
ساناز
|
United States
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
2
1
پاسخ
واقعا تکان دهنده بود. خدا بهشون صبر بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
5
2
پاسخ
اولا این قضیه کاملا از لحاظ سناریو مشکوک است. دلایل زیادی غیر از این استدلال های کودکانه که ژیلا خانم مطرح کردند وجود دارد و گرنه پرونده ای که شواهد آن دو نفر هستند یعنی ژیلا و کارگر باید تا الان مختومه میشد!!!!! پس اون کارگر استدلال های دیگری دارد. دوما بدون شواهد نمیتوان عنوان کرد که این خانم 8 روز در داخل چاه بوده!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
برای قسمت اول پرسشتان حرفی ندارم و پیام ناشناس اول تیر 1:17 میتواند راهگشا باشد اما بخش پایانی گفتار شما درباره مشکوک بودن 8 روز در چاه بودن را میتوانم اینگونه پاسخ دهم: اگر پزشکی قانونی زمان مرگ همسر را یک هفته اعلام کرده باشد خودش یک شاهد قوی به حساب می آید. البته الان که فکر میکنم میشود گفت به فرض که جسد 8 روز در آن چاه بوده است از کجا معلوم ژیلا خانم هم یک هفته در آنجا بوده است شاید روز آخر پرتش کرده باشند؟
خب پاسخش را یافتم: آیا در پزشکی راهی وجود ندارد که بشود زمان ورود غذا به معده را فهمید؟ مثلا با آزمایش قند خون بفهمند که یک هفته کسی غذا نخورده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
1
4
پاسخ
دوستان سلام
مطالب همتون رو خوندم
من یک رسانه ای هستم که از صفر تا صد پرونده قتل بهروز مشتاقی رو بخاطر شغلم میدونم فقط بهتون بگم که خانم ژیلا نقوی علایی تنها 30 درصد ماجرا رو تعریف کرد و گاهی آدم بخاطر شرایطی دروغ نمی گه ولی همه راست رو هم قرار نیست بگه ماجرای این قتل و انگیزه هاش به همکاری 4 ساله مجتبی مرادی ( متهم به قتل) با مقتول(مشتاقی) برمی گرده و در روابط کاری این دو نفر و همسران اونها اتفاق هایی می یوفته که منجر میشه به یک جنایت ماجرای چاه فقط در آگاهی و دادگستری سمنان 421 صفحه پرونده هست !! درست خوندید چهارصد و بیست و یک صفحه!! که هر صفحه اش حداقل 25 خط داره ، حالا خودتون حساب کنید دیگه !! 17 نفر در این پرونده فراخوانده شدن و اظهارات بیش از 60 نفر ثبت شده و به همین سادگی ماجرای قتل در چاههای منطقه خوریان رمز گشایی نخواهد شد
البته زمان همیشه مشکل گشاست
یاعلی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
ممنون از اطلاعاتی که دادید. خواستم بگم برای من انگیزه های قتل خیلی مهم نیست بلکه یک هفته در چاه در کنار جسد متلاشی شده همسر زنده ماندن مهم است. میخواهم بدانم این زن باهوش چگونه توانسته یک هفته با روش های گوناگون (از سنگ گذاشتن روی معده برای آرام کردن گرسنگی تا شن های خنک را به شکم مالیدن برای کم کردن تشنگی و نیز سرگرم کردن خود با اندیشه های گوناگون برای تحمل گذر زمان) خود را زنده نگه دارد.
به هر حال هر قتلی انگیزه ای میخواهد اما این رخداد قتل کاملا استثنایی است.
ریحانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
2
2
پاسخ
با سلام
این داستان واقعی باشه که هست یا نباشه یک حقیقت بیشتر وجود نداره و اون اراده خداست که وقتی حکمت خدا اقتضا کنه تمام قوانین دنیا رو در هم میکوبه...
این قصه یک تلنگر بود برای همه.حالا افرادی که تمایل دارن پافشاری کنن رو تکذیب این مسئله خودشون میدونن
این جریان یک هشدار بود
یک هشدار زیبا و هولناک
از اون جهت که باعث شد به خودمون بیام زیبا و از بیان اون صحنه ها هولناک...
وقتی قرار باشه زنی در چاه زنده بمونه به اذن خدا هر اتفاقی میتونه بیوفته..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
مسئله اینه که ما نمیدانیم کجایش خدا کمک کرده و کجایش قدرت تخیل خانم ژیلا مانع از مردنش شده.
چرا خدا بهروز را زنده نگه نداشت؟ بهروز که حالش بهتر از ژیلا بود.
صدرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
2
1
پاسخ
سلام دوستان
واقعا داستان عجیبی بود و باور نکدنی اما واقعیت داشت.واقعیتی که اگر همه ما تو اون شرایط بودیم همین کارو می کردیم و صبر و در انتظار 2 چیز بودیم یا مرگ یا نجات . اری متاسفاه ما ادمها وقتی دستمون از همه چیز کوتاه میشه میریم سمت خدا . اره اون خانم روزای اول خدارو صدا کرد و نتیجه نگرفت چرا؟ چون که شک داشته ته دلش و انتظار داشته کسی نامه خونده و زود میان نجاتش میدن ولی دید از 3 شب گذشت فهمید نه کسی نیومد پس باز گردیم به خدای خودمان. خدایی که وقتی محتاجیم صداش می زنیم. خودمونم اینطوریم مثلا وقتی موقع امتحانای پایان ترم میشه اینقد متوسل میشیم به خدا و ائمه و صداشون میکنیم که شب قدر اونطور صداشون نمی کنیم . بعد که امتحانو شب قد رتموم میشه باز میشیم همون بنده قبلی و ناشکر این داستان هم تاچند روز فکرمونو مشغول میکنه باز دوباره عادی می شود. خدا خودش گفته بنده من وقتی به من نیاز دارد صدایم می زند وقتی که نیازش را برطرف کردیم رو برمی گرداند الهی که اینگونه نشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
5
1
پاسخ
عزیزان بشنوید ولی باور نکنید چون به یک افسانه شبیه تا یک واقعیت واگر حقیقت باشد ساختگی است برای بدست اوردن یک چیزهایی که ما نمیدونیم اینجور داستانها بیدا میشن
پاسخ ها
amir
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
بلندشو برو آگاهی و پلیس زنجان تحقیق کن تو این عصر ارتباطات اونم مخصوصا سایتهایی که دقیقا مثل شما فکر میکنند خیلی هستند پس اگه دروغ بود تا حالا تو بوق و کرنا کرده بودن.به قول مولا امام حسین در آخرین لحظات عمر شریفشان هنگامی که جنابش زخمهای زیادی برداشته بود و بر زمین گرم کربلا افتاده بود و دشمن با این خیال که آنحضرت به شهادت رسیده است قصد خیمه ها و اهل بیت آنحضرت را کردند فرمودند:ای شیعه آل ابی سفیان اگر دین ندارید و به زندگانی بعد از مرگ اعتقاد ندارید لااقل در دنیای خود آزاد مرد باشید.
آره ناشناس عزیز شما هم اگه اعتقاد نداری به مذهب یا دینی،تو دنیا لا اقل آزاد مرد و راستگو و درستکردار باش و با دین چند تا دیگه هم بازی نکن.
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
2
2
پاسخ
با سلام به همه ی دوستان
من هم مثل همه ی شما بدجور ذهنم دگیر این ماجرا بوده و هست
یک سوال از همون روزکه خانم اعلایی جریان بسیار تامل برانگیز افتادنشون تو چاه رو تعریف کردن تو ذهنم نقش بست:
داستان ایشون،حکایت زندگی همه ی ما آدماست
اینکه در تمام گرفتاریهامون چرا چرا امامان گذشته را قویتر و نیرومند تر از امام زنده ی زمان خودمون میدونیم؟؟؟؟
مگه نه اینکه تمام امامهاخصوصیات مشترکی دارند؟!
چرا تو گرفتاریامون از حجت زنده ی خدا کمک نمیگیریم؟؟
پیغمبر فرمودند که من و علی دو پدر مهربان بر امت هستیم. بنابراین تمام امامها ای ویژگی را دارند.
ما امام زمانمون رو غریب کردیم
خیلی دلم می خواست اگه یک روز خانم اعلایی رو ببینم از ایشون بپرسم که شما به همه ی امامان به گفته ی خودتون متوسل شدین چرا یادی از امام عصر خودت نکردی؟ شایدم یاد کردی اما نگفتی!
elahe
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
2
2
پاسخ
سلام. این داستان تکان دهنده قلبهای خفته بود انکار آن یعنی انکار خدا.واقعا برای کور دلان متاسفم که انقدر کورند و قدرت علنی خدا رو انکار میکنند. خانم ااعلایی یک وسیله بود برای آشکار ساختن رسالت الهی.ایشان 8 شب زنده بگور شدن را تجربه کرده و یک جنازه که عشقش بود اینها تفکر عمیق میخواد.بیدار شوید اهل بیت بهترین دوستان دنیا و آخرت ماست
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
مگه شما هم اونجا بودید که با قاطعیت از این موضوع دفاع می کنید؟؟؟!!! با چه سندی میشه ادعای 8 روز زندگی در چاه رو اثبات کرد؟؟ شاید این خانم 2 روز در چاه بوده!!
سهيل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
2
1
پاسخ
واقعا تكان دهنده بود. حتي باورشم برام خيلي سخت بود . حرفي كه خانم علايي در انتهاي برنامه زد كه ما همه در چاه زندگي هستيم حرف بسيار پرمعنايي بود
زندگي كردن بدون معنويت و ايمان به خدا و اقعا ترسناكه .
الی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۲
1
1
پاسخ
بلوهر گفته كه شنيده‏ام مردى را فيل مستى در پشت سر بود او مى‏گريخت و فيل از دنبال او شتافت تا اينكه به او رسيد آن مضطرب شد و خود را در چاهى آويخت و چنگ زد بدو شاخه كه در كنار چاه روييده بود پس ناگاه ديد كه در اصل آنها دو موش بزرگ كه يكى سفيد است و ديگرى سياه مشغولند بقطع كردن ريشه‏هاى آن دو شاخ پس در زير پاى خود نظر كرد ديد چهار افعى سر از سوراخ‏هاى خود بيرون كرده‏اند چون نظر به قعر چاه كرد ديد اژدهايى دهان گشوده است كه چون در چاه افتد آن را ببلعد چون سر بالا كرد ديد كه در سر آن دو شاخ اندكى از عسل آلوده است پس مشغول شد بليسيدن آن دو عسل و لذت و شيرينى آن عسل او را غافل نمود از آن مارها كه نمى‏داند چه وقت او را خواهند گزيد و از مكر آن اژدها كه نمى‏داند حال او چون خواهد بود وقتى كه در كام او افتد اين خلاصه داستان بود اما تفسير آن چاه دنيا است كه پر است از آفتها و بلاها و مصيبتها و آن دو شاخ عمر آدمى است و آن موش سياه و سفيد شب و روز است كه عمر آدمى را پيوسته قطع مى‏كند و آن چهار افعى اخلاط چهارگانه‏اند كه به منزله زهرهاى كشنده‏اند سوده و صفرا و بلغم و خون كه نمى‏داند آدمى كه در چه وقت به هيجان مى‏آيد كه صاحب خود را هلاك كند و آن اژدها مرگ است كه منتظر است و پيوسته در طلب آدمى است و آن عسل كه دل باخته او شده بود و او را از همه چيز غافل نموده بود لذتها و خواهشها و نعمتها و عيشهاى دنيا است‏
طاها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
1
1
پاسخ
واقعا عجیب بودمن قسمت اولش رو دیدم و الان هم اومدم دوباره خوندمش-نزدیک به چیزی بود که انسان آنچه که در قبر باید ببیند رخ میدهد البته ما انسانها انقدر مغروریم که این اتفاقات فقط تا چند ساعت بیشتر رومون تاثیر نداره بعدش دوباره هر کاری میکنیم. این یک چاه 25 متری بوده حالا ببینین قبر چیه که روش هم خاک میریزن پس اگر تقوا نداشته باشم و خدا ترس نباشیم و هر کاری بکنیم چقدر زیر خاک بهمون سخت خواهد گذاشت که فکرش هم نمیشه کرد-عزیزان تا هر انسانی تا مرگ فاصله ای داره فکرش کنین هر قدمی که انسان بر میداره تا قدم دیگه مشخص نیست پس فاصله هر کدام از ماها تا قبر و فشار قبر و ... زیاد هم که بگیم و یک روز مارا دیر تر خاک کنند همش یه روزه پس بیایم هر چه میتونیم خوبی کنیک که دنیا یه روزه-- داستان یا واقعیت خوبی بود باید فیلمش رو بسازند. البته از اینکه خانمه از شدت عشقش گفت اگه بیرون از چاه بود بعد از دو ماه میمرد یعنی نا امیدی-- انسان منتظر غیر منتظره هست با چیزهایی که از دست میده نباید نگران بشه چون پشیمانی سودی نداره و با اشک جبران نمیشه و هر چیزی رو که بدست بیاری نباید شادمان بشی چون ممکنه از دستش بدی و پایدار نمونه پس فقط توکلت در همه کارها بخدا باشه-
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
3
3
پاسخ
8 روز بدون غذا میشه زنده موند ولی بدون آب بیشتر از سه روز امکان ناپذیره.

روز سوم یا چهارم بی آبی، فرد به کوما میره و خواهد مرد.

حتی اگه پس از رساندن آب زنده بمونه، صدمات جبران ناپذیری به جسم فرد وارد میشه که ما هیچکدومش رو در خانم ژیلا اعلایی ندیدیم.

کلیپ از چاه بیرون آمدن خانم ژیلا اعلایی، و به راحتی حرکت دادن دست ها و چشمان ایشان، خود گواهی بر این مدعاست که احتمالا آب و غذا نه به میزان زیاد، بلکه هر چند اندک درون چاه، به ایشان رسیده است.

مانتو خانم ژیلا اعلایی حتی یک دکمه پاره نیز نداشت و جالب تر اینکه حتی خاکی نبود با وجود آنکه از آن ارتفاع زیاد سقوط کرده اند.

درست یادم میاد زمانیکه خدمت سربازی بودم و به مدت 3 روز در بیابان که نه ولی در تپه ها 3 شب و سه روز رو گذراندیم، پس از بازگشت به محل، لباس هامون کامل خاکی و کثیف بود. چطور خاک کویر و بادهای کویر سمنان، ظرف این مدت 7 روز، خاکی را به درون چاه نریخته تا قدری لباس های ایشان خاکی شود. لطفا کلیپ از چاه بیرون آمدن ایشان را مجددا ببنید و لحظه ای که روی برانکارد قرار دارد و مشغول حرکت است، حتی می توان گلهای مانتوی ایشان را به وضوح دید.

چطور امکان دارد کسی از ارتفاعی بیافتد (هر ارتفاعی، مثلا 10 متری)، ولی ذره ای از بدنش خون نیاد؟

لطفا کلیپ رو مجددا نگاه کنید. موقع بیرون آوردن موتور از درون چاه به چرخ های موتور خوب نگاه کنید.
اصلا اثری از اینکه موتور تو بیابون حرکت کرده نیست. لاستیک موتور انگار نو هست و بیشتر از آسفالت جایی دیگه نرفته. پس انگار این موتور یه نقشه بوده تا بگن موتور به درون چاه با سرنشیناش افتاده ولی خیلی ناشیانه این کار انجام شده.

من نمیخوام خدایی نکرده گناه کسی رو بشورم ولی این داستان حداقل به لحاظ عقلی، خوب سازمان دهی نشده و یک جورایی به شعور مخاطبین توهین می کنه.

در هر صورت فقط خدا به راز دلهای آدمها آگاهی داره.

حتی این امکان نیز هست که کلیپ، تنها بازسازی صحنه جنایت باشه توسط کارآگاهان نیروی انتظامی بوده باشه و صدا سیما به عمد، اون رو به خورد ملت داده تا بیننده جذب کنه.

در هر صورت خدا می دونه و بس ولی موضوع اینی نیست که گفته شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۰
اگه ب خدا و ائمه و معجزه اعتقاد داشته باشی میبینی ک همه چیز میشه بعدشم تو مث اینکه چشات مشکل داره برو ی بار دیگه فیلمو ببین ببین صورت خانم اعلایی تو این 8 روز چ جوری شده بود
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۱
ناشناس عزیز. من بهت توهینی نکردم و با دلیل و مدرک حرف زدم. به ائمه هم اعتقاد دارم. ولی خیلی چیزهای این داستان با عقل جور در نمیاد. اگه بخوای موارد دیگه رو برات میگم:

* چاه 25 متری برای جریان هوا جایی نداره. در حد تقریبا صفر هوا تا ارتفاع 25 متر به زیر زمین می تونه براحتی برای تنفس انسان در جریان باشه. قطر چاه تقریبا 2 متر است و ارتفاع چاه 25 متر. یعنی تقریبا مقطع چاه یک دوازدهم طول چاه است که جریان هوا رو به سختی ممکن میسازه.

* از لحاظ فیزیکی اگه جسمی رو از ارتفاع 25 متری رها کنی، با سرعت 88 کیلومتر بر ساعت به زمین اصابت می کنه. این سرعت به قدری بالاست که می تونه استخوان های انسان رو خورد و مفاصل رو تیکه پاره کنه. همچنین گوشت بدن انسان پس از این اصابت تقریبا له و ماهیچه فلج خواهند شد. همچنین برای موتور سیکلت نیز به همین منوال. فقط تصور کن موتوری با سرعت 88 کیلومتر بر ساعت در حرکت باشه و ناگهان جلوش یه دیوار قرار بدن. تصادف به حدتی شدیده که عملا تمام قطعات موتور سیکلت باید از هم جدا بشه. حالا فرض کنیم خانم اعلایی بر روی دیواره چاه کشیده شده و به زمین خورده. و همچنین برای موتور نیز همین اتفاق افتاده باشه. سئوال من اینه که چرا خراشی روی صورت، دست و لباس ایشان نیست؟ اگه پرتاب ایشان به چاه با لیز خوردن باشه و اگه ایشون خوش شانس بوده باشن و با دیواره چاه هنگام سقوط تماس داشتن، چرا اثری از خراش نیست؟

* دهیتره شدن بدن انسان پس از 4 روز بی آبی یه اصل پزشکیه. اگه این فرض پس از 8 روز بی آبی و پس از رسیدن آب زنده موندن ایشون رو که غیر ممکن نیز بنظر میرسد رو قبول کنیم، حداقل از دست دادن کلیه های ایشان حتمی بود.

ناشناس عزیز، آخه موارد غیر عقلی این داستان یکی دو تا نیست که من بگم یکیش یا دوتاش با معجزه میشه توجیه کرد. واقعا قبول این داستان، عقل آدم رو زیر سئوال میبره.

حتی دادگستری سمنان نیز هنگام پخش بخش دوم مصاحبه، زیر نویسی رو زده بود که تمامی گفته های ایشان صحبت های شخصی است و صحت آن سقم آن توسط دادگاه سمنان تایید نمی شه.
سیاوش
| United States |
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۲
حرف شما کاملا صحیح است، این داستان در بسیاری نقاط تناقض دارد، حتی در صحبت های خانم هم تناقضاتی دیده میشد.

برای تکمیل حرف شما:

1. در ارتفاع 25 متر زیر زمین، در چاه، اگر یک جسد شروع به تجزیه کند، اولین اتفاق انتشار گاز است، این گازها جدا از بوی بدی که دارند، مسموم کننده هستند! کافی است یک جستجو در اینترنت بکنید تا لیست بلند بالایی از این گاز ها را ببینید، حال چطور ایشان حداقل4 روز (اگر فرض بگیریم جسد با توجه به سردی هوا 4 روز دوام آورده تا متلاشی شدن) در آن بوی تعفن و محیطی با هوای ساکن و پر از گازهای متفاوت و مسموم کننده توانسته به هوش و سالم باشد؟!

2. حرف شما در مورد آب درست است، ولی مواردی در علم پزشکی بوده که افراد تا 10 روز نیز بدون آب دوام آورده اند، ولی این دوام آوردن به معنای بهوش بودن نیست! عملا از روز 4 هوشیاری به حداقل می رسد و از روزهای بعد عملا فرد بیهوش می شود گرچه که شاید زنده بماند که گفتم موارد نادری در علم پزشکی ذکر شده. حتی اگر بیهوش هم نشود سطح هوشیاری به حدی می رسد که شاید حتی فکر کردن هم مختل شود در حالی که ایشان ادعا دارند تا آخرین لحظه در حال ذکر گویی بودند! و حتی در فیلم ایشان به راحتی صحبت می کردند!!

3. موتور دارای بنزین و روغن است، موتوری که از آن ارتفاع سقوط کند بدون شک دچار نشت بنزین خواهد شد، باز گاز ناشی از بخار بنزین چه میشود؟

4. ایشان گفتند سنگ روی دل خود گذاشتند که از سنگینی آن گرسنگی را تحمل کنند، و در قسمت بعد گفتند سنگی در چاه نبوده و همه اش شن بوده، که شن ها بر اثر بر خورد موتور بر آن ها سفت شده بودند!!! شن و ماسه را همه دیدیم واقعا با برخورد یک جسم سنگین به حد سنگ در میآیند؟ سپس خود ایشان گفتند این سنگ ها آنقدر پوک بودند که در دست خورد و ماسه میشدند!!! چگونه این سنگ های ماسه ای را بر روی شکم خود فشار می دادند و سنگینی آن را حس می کردند پس؟

5. جسد متلاشی شده محل مناسبی برای جانوران است برای تغذیه، فکر کنم بدانید در کویر چه جانورانی ممکن است پیدا شود! آن هم در چاه که جایی مناسب برای زیست است، و در 8 روز هیچ آسیبی به ایشان نرسانده اند!

6. در صحبت های ایشان البته آنقدر زیر و رو گفتند که دقیق نمیشود برداشت کرد، ولی چراغ قوه ی موبایل ایشان حدود یک شبانه روز روشن بوده است (این مورد چون حرف ایشان روشن نبود می تواند نقض شود) چگونه و با چه باتری دقیقا؟

7. ایشان در جایی گفتند بدن شوهر خود را مداوم نشگون می گرفته اند یعنی باید شوهر ایشان نزدیک به دست ایشان بوده باشد، و طبق گفته ی ایشان ایشان به بالای سر خود خاک می ریخته اند از ترس سمور، که باز حکایت از نزدیکی به سر ایشان دارد، در حالی که در فیلم نه تنها بالای سر ایشان چیزی نیست، بلکه آنچه از گفتار فرد هلال احمری و حرکت دوربین پیداست، جسد پایین پای ایشان و پشت موتور پنهان بوده، به شکلی که حتی در اولین نگاه معلوم نبوده (اشاره به صحبت فرد با خانم که می گویند تنهایی؟ می گوید نه شوهرم هم هست، بعد فرد این طرف آن طرف را نگاه می کند می گوید آره دیدم دیدم!)


و .....

دوستان من منکر این داستان نیستم، صرفا تناقضاتی را بیان کردم که می تواند داستان را مشکوک کند، آنهایی هم که از معجزه می گویند، در دنیای ما آنقدر خداوند معجزه قرار داده که نیازی به این معجزات نیست، معجزاتی که نیاز به تعریف ندارند و برای تک تک ما هم اتفاق افتاده اند، این داستان از نظر بنده (لطفا توهین نکنید که به خدا و ائمه اعتقاد ندارم یا چشم و گوشم بسته و است و غیره! این نظر من است) یک داستان تولیدی است برای بازی با احساسات مردم. از این دست داستان ها کم ساخته نشده است. مدرک در دادستانی و ... هم ملاک نیست! این می تواند قتل یک نفر باشد و سپس این خانم به چاه افتاده باشد پس از 2 روز مثلا برای صحنه سازی و یا هزاران سناریوی دیگر!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۶
3
1
پاسخ
اتناقض هایی در حرفهای ایشون بود و آدم و به این فکر وا می داشت که بعضی قسمتهای ابن اتفاق زاییده ذهن ایشون هست و یا پر و بال بهش داده همانطور که آقای علیخانی هم به اون اشاره کرد،البته این حرف به معنی قضاوت ایشون نیست و یک حسه ولی در کل ماجرای تکان دهنده ای بود و تاثیرگذارترین برنامه ماه عسل 93. خسته نباشید
اسیه
|
United States
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
2
2
پاسخ
اقا رامین به این میگن معجزه
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۲
1
2
پاسخ
حتی اگه ایشون 2روزتوی چاه بوده باشندبااین شرایط زنده موندنشون یه معجزه است
پگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۴
2
1
پاسخ
آقا سیاوش..بقول احسان علیخانی.. تایید داستان و برو از دادستانی سمنان بگیر از هلال احمر.از آگاهی...تو قدرت خدا شک نکن.چون اون دریا رو شکافت وواسه حضرت موسي...این ک ي نقطه از قدرتشم نيست
شهروند سمناني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
0
2
پاسخ
آقا رامين و آقا سياوش من از دوستان نزديك مرحوم بهروز بودم و همكلاس ايشان در دوران تحصيل و ايضا در همسايگي ايشان شما خيلي زود قضاوت كرديد و در قضاوت از صرات عدالت خارج شديد در افكارتان تجديد نظر كنيد
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۹
2
1
پاسخ
من هم می تونستم دقیقا همین جملاتی که شما نوشتین رو برای شما بنویسم و شما رو محکوم به قضاوت زود هنگام کنم. خوب دلیل شما چیه برای اینکه میفرمایید من زود قضاوت می کنم و خود شما زود قضاوت نمی کنید؟ شما که می فرمایید از دوستان نزدیک هستید، چرا اصل داستان رو به ما و مردم نمی گین تا به همه ثابت بشه من زود قضاوت کردم و حق با شماست و حقیقت چیه؟

برای اینکه اصل داستان شبه برانگیزه. اصل داستان قاچاق اشیاء عتیقه است که به موجب قانون کیفری ایران فصل قاچاق اشیاء عتیقه، مشمول یکی از موارد اعدام ، حبس ، ضبط اموال ، جریمة نقدی به عنوان جزای مالی ، شلاّق ، محرومیت از خدمات دولتی یا انفصال دائم از خدمت و احیاناً مجازاتهای تبعی و تکمیلی است.

معمولمه که خانم اعلایی به خاطر حفظ آبرو خود و همسر مرحومشون باید چیزهایی رو تو تلویزیون مخفی کنند تا برنامه روال مذهبی به خودش بگیره تا اجازه پخش داشته باشه. و گرنه اصل داستان چیزی بیشتر از قاچاق اشیاء عتیقه، قتل، دروغ شرکا به هم و غیره نبوده.

نه با عقل جور در میاد و نه با مذهب و نه با معجزه.

باز هم تاکید می کنم که دوست ندارم کسی رو متهم کنم و یا بد کسی رو بخوام و امیدوار خانم اعلایی هم سالها بتونن با عزت نفس در کنار فرزندانشون زندگی کنند.
پاسخ ها
شهروند سمناني
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۴
فرض كه سخنان شما بزرگوار صحيح باشد قرار نيست در برنامه زنده تلوزيوني تمام مسائل موشكافي شود اجازه بفرمائيد تا رسيدن به نتيجه نهايي و جلوگيري از نشر اكاذيب و احاديث برخي اسرار پوشيده بماند با تشكر
سیدمصطفی موسوی شریف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
0
1
پاسخ
خداوندشماراهمانند یوسف پیامبردوست دارد وشاید بیشتر چون حضرت یوسف وقتی درچاه افتادکنارش آب بودویک فرشته که او را دلداری میداد اما شما درچاه جزخدا ویک جنازه کسی دیگری را نداشتید خوشبحالتان که الان قدر زندگی ونفس کشیدن را به معنای واقعی فهمیدید وبابت تشنگی شما باید بگویم شما بودید که فهمیدید اباعبدالله الحسین چه کشید ودختره 3سالش حضرت رقیه چه کشید یوسف درچاه فرشته داشت شما درچاه علی اصغر را داشتید یوسف درچاه 2شب بیشترنماند شما با اهل بیت 8شب ماندید امیدوارم که اهل بیت در روز قیامت همانندی که شما را نجات داد ما را هم از اتش دوزخ نجات دهد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۳
0
0
پاسخ
اون حیون حرومزاد چی شد باید میگرفتن سنگسارش میکردن آخه چرا همچین کاری کرد؟!
مهدى
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
0
0
پاسخ
باسلام الله اعلم،،،وسلام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: