کد خبر: ۳۲۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: ۴۹۸۷۷
هنگام سلفی گرفتن، ژست‌ها بسیار متفاوت هستند. در اینجا چند نوع ژست و نکته برای گرفتن سلفی‌های خلاقانه‌تر و جذاب‌تر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
هنگام گرفتن یک عکس معمولی ژست‌های رایج بسیاری وجود دارد که می‌توانیم هریک از آن‌ها را امتحان کنیم، اما هنگام سلفی گرفتن، ژست‌ها بسیار متفاوت هستند.

ژست‌ها و نکاتی خلاقانه برای گرفتن یک سلفی جذاب

با جستجوی واژه #Selfie در اینستاگرام، با 122 میلیون عکس سلفی مواجه می‌شوید. اما پیدا کردن سلفی‌ای که سوژه آن به خوبی در عکس افتاده باشد، کار سختی است. دلیل آن هم سخت بودن کنترل همزمان دوربین و ظاهر خود است. در ادامه مطلب چند نوع ژست و هم‌چنین چند نکته برای گرفتن سلفی‌های بهتر، خلاقانه‌تر و جذاب‌تر به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ژست‌های جذاب برای گرفتن سلفی:
 1. صورتتان را فراموش کنید و بگذارید پاهایتان حرف بزنند

  سلفی از پا

  وقتی درباره سلفی حرف می‌زنیم، اغلب به عکسی فکر می‌کنیم که خودمان از چهره خودمان گرفته باشیم. اما در واقع این‌طور نیست، سلفی عکسی است که خودمان از خودمان گرفته باشیم. چرا از پاهایتان عکس نمی‌گیرید؟ مخصوصاً زمانی که کفش جدیدی پا کرده‌اید. یا اینکه می‌توانید از دست‌بندی که به مچتان بسته‌اید یا انگشتری که به انگشتتان است عکس بگیرید. دفعه بعد که قصد گرفتن سلفی داشتید، بهتر است این روش را امتحان کنید.

 2. کادر بسته

  اصول گرفتن عکس سلفی

  یکی از مسائلی که اغلب در هنگام سلفی گرفتن باعث بروز مشکل می‌شود، شلوغ بودن پس زمینه است. افراد و چیزهایی که در پس زمینه وجود دارند، باعث از بین رفتن تمرکز عکس از روی سوژه می‌شوند. معمولاً این اتفاق هم می‌افتد که افراد حاضر در پس زمینه به دوربین شما نگاه می‌کنند. راه حلی که با آن می‌توانید مشکل خود را حل کنید این است که کادری ببنیدید که چهره شما کاملاً کادر را پر کند. کادر بسته بهترین روش برای از بین بردن مشکلات این‌چنینی است.
  یک راه معمول و ساده برای اینکه کادر بسته داشته باشیم، نزدیک کردن گوشی به خود است. اما مشکلی که در این مواقع اتفاق می‌افتد این است که به دلیل واید بودن اغلب لنزهای گوشی‌های همراه، سوژه موجود در مرکز عکس یعنی بینی بزرگ و کشیده می‌افتد و نسبت به بینی، چشم که از مرکز عکس فاصله دارد ریز و کوچک می‌افتد. برای از بین بردن این نقیصه نیز، کافی است دوربین را کمی از خود فاصله داده و به جای آن اندکی (تا حدی که کیفیت تصویر از بین نرود) از زوم استفاده کنید. اندکی زوم کردن مشکل را حل خواهد کرد.

 3. قانون یک سوم‌ها در سلفی

  قانون یک سوم در سلفی

  همه عکاسان قانون یک سوم را می‌دانند، اما هنگام گرفتن سلفی آن را فراموش می‌کنند. بهترین مکان برای قرار دادن چشم در عکس، حدوداً روی خطی است که یک سوم از کادر را از بالای آن جدا می‌کند. در عکسی که به‌عنوان نمونه قرار داده‌ایم، به خوبی استفاده از این ایده را می‌بینید. همچنین بهتر است چشم‌ها به یک سمت کادر متمایل‌تر باشند. قرار دادن چشم‌ها در سمت چپ یا راست کادر، اغلب بسیار جذاب‌تر از قرار دادن آن در وسط کادر است.

 4. از خود در آب سلفی بگیرید

  سلفی در حمام

  در وان حمام پر از آب دراز بکشید و صورت خود را از آب بیرون بیاورید و درحالی که حباب‌ها دور صورت شما را احاطه کرده‌اند سلفی بگیرید. البته مواظب باشید که گوشیتان را به آب نیاندازید.
  این نوع سلفی بسیار جذاب و منحصربه‌فرد خواهد بود و قطعاً بهتر از سلفی گرفتن درحال خوردن چیز برگر خواهد بود.

 5. سلفی با دو دست

  سلفی با دو دست

  زمانی که سلفی می‌گیرید، دو روش کلی برای این کار دارید. گرفتن گوشی با یک دست یا دو دست.
  وقتی از دو دستتان برای گرفتن سلفی استفاده کنید، تسلط بیشتری بر گوشی خواهید داشت. علاوه بر آن، با دور کردن گوشی از خود، بازوهایتان نقش گوشه‌های کادر را ایفا خواهند کرد. در این روش بهتر است مواظب باشید که دست‌هایتان جلوی لنز را نگرفته باشند.

نکاتی برای گرفتن سلفی‌های خلاقانه و جذاب:
 1. از زوایای مختلف سلفی بگیرید.

  سلفی جذاب

  سرتان را به چپ و راست بچرخانید و در نمایشگر گوشی ببینید در کدام حالت جذاب‌ترید. معمولاً هر کدام از ما از یک سمت چهره جذاب‌تر به نظر می‌رسیم. بهتر است همیشه سمت جذاب چهره خود را به سمت لنز متمایل کنید.

 2. شانه‌های خود را جابه‌جا کنید.

  سلفی جذاب

  اگر در کادر هر دو شانه شما دیده می‌شوند، بهتر است با کمی چپ و راست کردن آن‌ها، جایی را برای آن‌ها انتخاب کنید که در آن جذاب‌تر به‌نظر می‌آیید.

 3. زیر نور مناسب بایستید.

  نور مناسب برای عکس سلفی

  در جایی قرار بگیرید که نور زیباتر و مناسب‌تری داشته باشد. اگر در داخل هستید نزدیک پنجره بایستید. نور زیبا مساوی است با سلفی زیبا. چگونه می‌توان تشخیص داد که نور در چه حالتی چهره شما را زیباتر خواهد کرد؟ دوربین گوشی خود را روشن کنید و آن‌را مقابل خود قرار دهید. تا آن‌جا که می‌توانید زاویه افقی و عمودی خود را نسبت به نور تغییر دهید. ببینید در کدام زاویه بهترین سلفی را خواهید داشت. برای این کار حتی می‌توانید نسبت به نور دور یا نزدیک شوید. اگر در روز و در محیط خارجی هستید، بهترین زمان یک ساعت بعد از طلوع آفتاب و یک ساعت قبل از غروب آن است.

 4. با چیزهای جدید ژست بگیرید.

  عکس سلفی با عینک

  اگر عینک جدید گرفته‌اید گزینه مناسبی برای سلفی است. رنگ مو یا مدل موی جدید بهترین زمان برای گرفتن سلفی است. عروسک یا حیوان خانگی هم گزینه مناسبی برای سلفی است.

 5. کار جذابی انجام دهید.

  عکس سلفی عجیب

  هنگامی که در حال انجام فعالیت خاصی هستید اقدام به گرفتن سلفی کنید. هنگام غواصی در اقیانوس، سوار بر جت اسکی یا هر کاری که جذابیت عکس را بیشتر کند.

 6. زینت آلات را فراموش نکنید!

  سلفی با زیورآلات

  استفاده از زیور آلات، کلاه ، یا هر آنچه که اختصاصاً از آن به عنوان وسایل زینتی استفاده می‌کنید را فراموش نکنید.

 7. تکراری نباشید!

  عکس سلفی جذاب

  لبخند، اخم، جمع کردن لب و لوچه یا درآوردن شکلک. کاری کنید که از یکنواختی خارج شوید.

 8. نمای تمام بدن بگیرید.

  سلفی جلوی آینه

  آینه‌های قدی برای این کار مناسب هستند. در این روش هم بهتر است بدنتان را به چپ و راست بگردانید و بهترین حالتی که در آن جذاب‌تر به نظر می‌رسید را پیدا کنید.

 9. سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای فشردن دکمه شاتر را انتخاب کنید.

  نکات و ژست های گرفتن عکس سلفی

  در آیفون این دکمه هم بر روی صفحه نمایش در دسترس است و هم کنار بدنه گوشی و با دکمه صدا می‌توانید عکس بگیرید. بهتر است در گوشی خود راحت‌ترین راه را انتخاب کنید.

 10. گردنتان را به جلو متمایل کنید.

  سلفی از بالا

  برای از بین رفتن بزرگ به نظر آمدن چانه و زیباتر افتادن فک، بهتر است گردنتان را به جلو متمایل کنید و کمی از زاویه بالا عکاسی کنید. در این حالت هم با آزمایش و خطا می‌توانید بهترین زاویه را انتخاب کنید.


منبع متن: فارنت

گردآوری، ویرایش و بازنشر: وبسوار

تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
تعداد نظرات: ۱۳
شكيبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۸
3
19
پاسخ
باتشكر.مفيدبود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: