کد خبر: ۲۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۵
تعداد بازدید: ۷۲۵۰
دوازده نکته مهمی که برای داشتن یک سفر دلچسب و به یاد ماندنی باید بدانید.
نکات مهمی که برای یک سفر دلچسب و به یاد ماندنی باید بدانید:

 1. در طول سفر دقت داشته باشید که در همه حال تعادل دمایی بدن را حفظ نمایید و بکوشید در نقاط سرد یا گرم، بدن شما تحت تأثیر قرار نگیرد. بدین منظور می‌توان با استفاده از لباس مناسب، دمای بدن را ثابت نگه داشت.

  تعادل دمایی در مسافرت

 2. یکی از بیماری‌هایی که مسافران در طول سفر با آن دست به گریبانند، سوء هاضمه است. علت اصلی سوء هاضمه را می‌توان بدین‌گونه بیان کرد که در طول سفر، مسافران از مناطق مختلف گذر می‌کنند و ناچارند از آب آن مناطق استفاده نمایند. همین امر موجب بروز سوء هاضمه در بسیاری از مسافران شده است.
  برای جلوگیری از این مشکل مسافران باید مد نظر داشته باشند که از آب جوشیده آن منطقه استفاده نمایند (مخصوصاً در چند روز اول اقامت در هر منطقه) و چنانچه می‌توانند مقداری آب جوشیده را با خود برداشته و در منطقه بعدی آب جوشیده را با آب آن منطقه مخلوط نموده و از آن آب استفاده نمایند. این دستورالعمل در رفع سوء هاضمه بسیار مفید است.

  سوء هاضمه در مسافرت

 3. سعی کنید در بین مسیر و محل اقامت، تنها از محل‌ها و رستوران‌های مورد اطمینان غذا تهیه کنید و توجه داشته باشید بیشتر از غذاهای پختنی که با آب پخته شده است مانند خورشت ها استفاده نمایید و اگر میل به خوردن کباب داشتید، دل گوسفند که از مکان‌های مورد اطمینان تهیه شده باشد، نسبت به گوشت‌های دیگر بیشتر مورد تأیید است، البته به‌شرطی که روی ذغال پخته شده باشد نه روی شعله گاز.

  رستوران مورد اعتماد

 4. از خوردن غذاهای مانده پرهیز کنید و توجه داشته باشید زمان زیادی از پخت غذاهایی که همراه می‌برید نگذشته باشد.

  غذای مانده

 5. در محل اقامت اگر میل به میوه داشتید، بیشتر از میوه‌های فصل که مال آن منطقه است، استفاده کنید.

  خوردن میوه در مسافرت

 6. از مصرف هم‌زمان غذا و میوه پرهیز نمایید. سعی کنید مواد خام را با مواد پخته هرگز مصرف نکنید، مگر سبزی خوردن آن هم اگر تازه و جوان باشد. پیاز تازه، سیر کهنه و ترشی‌های با سرکه طبیعی را می‌توانید همراه غذای پخته مصرف نمایید. خوردن سالاد و کاهو و امثال آن در حین یا بعد از غذا مطلقاً ممنوع است.

  میوه با غذا

 7. استفاده از کنسروها، کمپوت‌ها، نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های کارخانه‌ای مطلقاً ممنوع است، چراکه سلامتی را به مخاطره می‌اندازد. برای تهیه غذا بیشتر از گوشت‌های تازه استفاده کنید.

  کنسرو و نوشابه در مسافرت

 8. اگر در محل اقامت شما، فصل ماهی است و می‌خواهید ماهی تهیه نمایید باید دقت داشته باشید ماهی باردار نباشد یعنی داخل شکمش تخم نباشد. می‌توانید از ماهی نر استفاده کنید، چرا که گوشت حیواناتی که باردار هستند در زمان بارداری عامل مرض و بیماری است.

  خوردن ماهی در مسافرت

 9. برای صبحانه مخصوصاً در سفر سعی شود از غذاهای آبکی گرم استفاده گردد مثلاً در قدیم از حلیم، آب گوشت، کله پاچه، سمنو و یا آش استفاده می‌کردند. یا حداقل از آب جوش و عسل استفاده نمایید و بعد صبحانه میل کنید. هرگز پنیر را با صبحانه میل نکنید که در قدیم ممنوع بوده. پنیر همراه گردو بهترین غذاست اگر در طی روز یا به عنوان شام مصرف شود.

  صبحانه در مسافرت

 10. افرادی که سرد مزاج هستند سعی کنند از خوردن سردی‌ها دوری کنند. مثل ترشی، ماهی، ماست، شیر و ...

  سرد مزاج

 11. اگر در طول سفر به اسهال دچار شدید برای رفع سریع آن، حداقل 24 ساعت غذای گوشتی نخورید و با خوردن کمی اسفند خود را درمان کنید. اگر بیمار بزرگسال است یک قاشق مربا خوری و اگر زیر 12 سال باشد یک قاشق چای خوری اسفند را دو وعده در روز در دهان بریزند و با آب قورت دهند. اگر هم توانستند از عرق نعنا نیز استفاده کنند. برای نوزادانی که فقط شیر مادر می‌خورند،این دستورات را مادر انجام دهد و اسفند را میل کند. برای کودکانی که غذا می‌خورند یک قاشق مربا خوری اسفند را داخل یک لیوان آب ولرم یا آب جوش بریزید و بعد از ده دقیقه آن‌را صاف کنید و از آن آب در طی روز چند قاشق غذاخوری میل کنند تا ان شاء الله اسیر بیمارستان‌ها نشوند.

  اسهال در مسافرت

 12. از فلاکس‌هایی که داخل آن شیشه است استفاده کنید. اگر جدار داخلی فلاکس فلز باشد مورد تایید نیست، ضمناً فلاکس‌های پلاستیکی برای نگهداری آب یا غذای داغ، مشکل‌ساز است و به هیچ‌وجه مناسب نمی‌باشند.

  فلاکس غذا
گردآوری: وبسوار
برچسب ها: سفر ، مسافرت ، دانستنی های مسافرت ، دانستنی های سفر ، قبل از سفر ، در حین سفر ، غذا در مسافرت ، غذا در سفر ، صبحانه مناسب سفر ، صبحانه مناسب مسافرت ، نکات سفر ، نکات مهم در سفر ، فلاکس مناسب غذا ، فلاسک مناسب مسافرت ، فلاکس مناسب ، مسافرت خوب ، چگونه سفر خوبی داشته باشیم ، سوء هاضمه ، سوء هاضمه در سفر ، سوء هاضمه در مسافرت ، اسهال ، اسهال در مسافرت ، اسهال در سفر ، درمان اسهال ، درمان اسهال در سفر ، درمان اسهال در مسافرت ، سرد مزاج ، افراد سرد مزاج در سفر ، افراد سرد مزاج در مسافرت ، غذای سرد ، حلیم ، آبگوشت ، سمنو ، پنیر ، صبحانه خوب ، صبحانه مناسب سفر ، صبحانه مناسب مسافرت ، ماهی ، ماهی نر ، ماهی ماده ، ماهی باردار ، ماهی خوب ، خوردن ماهی در سفر ، خوردن ماهی در مسافرت ، کنسرو ، نوشابه ، نوشیدنی غیر مجاز ، خوردن کنسرو در سفر ، خوردن نوشابه در سفر ، خوردن کنسرو در مسافرت ، خوردن نوشابه در مسافرت ، مصرف هم زمان غذا و میوه ، غذا و میوه در سفر ، غذا و میوه در مسافرت ، غذای مانده ، غذا در سفر ، خوراک سفر ، رستوران مورد اطمینان ، رستوران در سفر ، رستوران در مسافرت ، آب ، خوردن آب ، آب مناسب در سفر ، آب مناسب در مسافرت
تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: