کد خبر: ۱۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۳ - ۰۳:۲۸
تعداد بازدید: ۱۳۹۵۵
خود ارضایی سبب فرسودگی سیستم عصبی می‌شود و به مرور زمان موجبات بی‌حالی، ضعف‌اعصاب و نهایتا مرگ تدریجی سلول‌های عصبی را فراهم خواهد آورد.

بررسی خودارضایی از نقطه نظر علمی

بلوغ جنسی مرد و زن

فرویدفروید، پدر علم روان‌کاوی، بر این باور است که برقراری رابطه جنسی در انسان از دو خواستگاه متفاوت نشأت می‌گیرد. رویکرد اولیه غـریزی یـا فیزیـولوژیک است و دیـگری پی‌آمد مـاهیـت نفسانی-عـاطفی انسـان است. با در نظر گرفتن دیدگاه فیـزیولوژیک، رابطه‌ی جنسی درنتیجه رشـد ویژگی‌های ابتدایی جنسی در افراد ایجاد می‌شود؛ به‌عبارت‌دیگر انسان‌ها زمانی که ازنظر جسمی به رشد کافی می‌رسند، آمـادگی برقراری ارتبـاط جنسی را پیدا می‌کنند. (این دوران که بلوغ نام دارد، در خانم‌ها در سن 18 سالگی و در آقایان در سن 21 سالگی به آخرین مرحله‌ی خود می‌رسد).

در طول 7 سـال ابتـدایی زنـدگی، نیروی جنسی در یک پسربچه در تمام قسمت‌های بدن او توزیع می‌شود. از 7 تا 14 سالگی، نیروی جنسی به اعضای جنسی منتقل می‌گردد (در آقایان بیضه‌ها و در خانم‌ها تخمدان) در این زمان تفاوت‌های ظاهری میان جنس مذکر و مؤنث پدید می‌آید.

در مردان استخوان‌ها قدری درشت‌تر شده و بدن عضلانی‌تر می‌شود و به‌تدریج تن صدای آن‌ها تغییر پیدا می‌کند. البته باید توجه داشت که این تغییرات با گذر زمان تکمیل می‌شوند. شروع این تغییرات حاکی از ابتدای سن بلوغ است. پس‌ازآن منی و به‌مثابه آن اسپرم تولید می‌شود، ولی اسپرم‌ها در این زمان به بلوغ کامل نرسیده‌اند. بر اساس پژوهش‌های پزشکی، محققین بر این باورند که اسپرم‌ها در سن 18 سالگی شروع به بالغ شدن می‌کنند و در سن 21 سالگی مرحله‌ی بلوغ آن‌ها تکامل پیدا می‌کند. در این زمان رشد بیضه‌ها و غدد مترشحه داخلی بدن نیز به آخرین حد خود می‌رسد.

ارتباط میان غدد جنسی و غدد درون‌ریز

در ارگانیسم بدن انسان 7 غده مترشحه داخلی وجود دارد. هر یک از این غدد هورمون‌های متفاوتی را ترشح می‌کنند که پیام‌های مختلفی را به اعضای دیگر منتقل می‌سازند. این غدد مسئول تنظیم و تعدیل عملکردهای مختلف بدن ازجمله رشد، فشارخون، دمای بدن، میزان کلسیم، شکر، فسفر و از همه مهم‌تر عملکرد جنسی افراد هستند. زمانی که هر یک از این غدد به نحوی قادر به نشان دادن واکنش درست از خود نباشند، بدن ممکن است با انواع و اقسام مختلف اختلالات مواجه شود. به همین دلیل است که برخی از افرادی که در غدد خود با اختلال روبرو می‌شوند، باید با استفاده از هورمون‌های مصنوعی نیازهای بدن خود را مرتفع سازند.

مهم‌ترین غده درون‌ریز، غده هیپوفیز نام دارد. این غده توانایی آن را دارد که به کل غدد درون‌ریز شدت و یا کسرت عمل وارد کند. غده‌ی هیپوفیز همچنین ازجمله مهم‌ترین غده‌های جنسی نیز محسوب می‌شود.

غده معروف هیپوفیز که محور اصلی کنترل فعالیت‌های بیضه‌ای-تخمدانی است، کنترل کلیه‌ی تنظیمات جنسی در بدن خانم‌ها و آقایان را به عهده دارد.

در مردان این غده فعالیت‌های جنسی خود را از زمان بلوغ -یعنی درست وقتی‌که هورمون‌هایی را به‌منظور تحریک اعضای جنسی به خون می‌فرستد- کار خود را شروع می‌کند.

در خانم‌ها هم غده‌ی هیپوفیز در دوران بلوغ با ایجاد هورمون‌هایی که سبب تخمک‌گذاری در تخمدان‌ها می‌شوند، کار خود را شروع می‌کند. هر یک از تخمک‌ها حاوی هورمون‌های جنسی زنانه هستند که سبب ایجاد و گسترش خصوصیات زنانه در بانوان می‌شوند.

غدد بدن انسان

همه‌ی انسان‌ها در تمام طول زندگی خود دائماً در حال انتقال و تغییر شکل انرژی هستند. همه‌چیز در زندگی انسان‌ها شروع و پایانی دارد و رابطه جنسی نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

اندام‌های جنسی انرژی را تولید می‌کنند که باعث ایجاد تمایلات و گرایش‌های جنسی در افراد می‌شود؛ اما به‌منظور تولید یک چنین انرژی‌ای، اندام‌های جنسی باید از منبع ذهنی تغذیه شوند. افکار و تصورات جنسی به‌عنوان مواد اولیه‌ی تولید اسپرم و انرژی جنسی محسوب می‌شوند.

زندگی یک انسان از تلفیق یک اسپرم با تخمک شکل می‌گیرد. تنها یک اسپرماتوزوئید (نطفه) این توانایی را دارد که یک انسان جدید خلق نماید. گفته می‌شود که در هر بار انزال، مردها چیزی در حدود میلیون‌ها اسپرم از دست می‌دهند.

در یک زمین کشاورزی زمانی که کشاورز تصمیم می‌گیرد دانه بکارد، بهترین انواع دانه‌ها را انتخاب می‌کند، زمین را به‌خوبی شخم می‌زند و دو تا سه دانه می‌کارد و نه میلیون‌ها و زمانی که این دانه‌ها بزرگ‌شده و رشد کردند، از آن‌ها استفاده کرده میوه‌هایشان را می‌خورد و زندگی می‌کند.

به‌عنوان مثال یک درخت لیمو را در نظر بگیرید. این درخت زمانی به مرحله تکامل خود می‌رسد که بتواند میوه‌های رسیده‌ی لیمو پرورش دهد؛ اما اگر کسی به این امر توجه نداشته باشد و میوه‌ها را پیش از رسیده شدن کامل از درخت بچیند، با این کار خود به رشد درخت صدمه وارد کرده و اجازه نمی‌دهد که درخت به رشد و تکامل نهایی خود برسد. این امر در مورد ارتباط جنسی نیز صدق می‌کند. اگر فرد پیش از رسیدن به بلوغ کامل بخواهد از انرژی جنسی خود استفاده کند، به بدن خود صدمات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند که در زیر نگاه کوتاهی به این مشکلات خواهیم داشت.

ترک خود ارضایی با ورزش

ارتباط جنسی و ورزش

اخیراً محققان از وجود نیروی جنسی باخبر شده‌اند و سعی می‌کنند تا از این نیرو بـهره گـرفته و آن را بــرای موارد دیگری ذخیـره کرده و به‌کارگیرند. در ورزش مشت‌زنی، هـر مـربی کارآمدی در حیـن دوره‌ی آمـادگی، بـوکسور خـود را برای 90 روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع می‌کند تا هم انرژی او بیشتر شود و هم بتواند مشت‌های محکم‌تری بـه حـریف وارد کند. در تیم‌های فوتبال نیز بازیکنان از 3 روز قبل از انجام بازی به حومه شهر انتقال داده می‌شوند تا انرژی آن‌ها بر اثر برقراری رابـطه جنـسی تحـلیل نـرود. در مسابقات قهرمانی جهان در سال 1986 میلادی تیم ملی کشـور آرژانتـین از هـمه تیم‌ها مدت‌زمان بیشتـری را در اردوی آمـــادگی به سر برد و نتـیجـه چه شد: بدون شـکست از مسـابقات بـیرون آمـدند. یـک گـزارش علمی اثبات می‌کند که "تستـوسترون نقـش مهـمی را در شکل‌دهی رفتار افراد بازی می‌کند. این هورمون به‌عنوان نوعی محرک شناخته می‌شود که در کلیه حالات فردی، ازجمله عصبانیت و پرخاشگری نیز تأثیرگذار است."

بنا بر گزارش فوق در یک بازی فوتبال به‌راحتی می‌توان تشخیص داد که کدام‌یک از تیم‌ها برنده خواهند شد: "تیمی که در رگ‌های خونی بازیکنانش میزان تستوسترون بیشتری موجود باشد."

در ناسا که معتبرترین مرکز پژوهش‌های علمی جهان به شمار می‌رود، فعالیت‌های جنسی کلیه‌ی دانشمندانی که در آنجا مشغول به فعالیت هستند، تحت کنترل است تا پژوهشگران همیشه بتوانند در بهترین وضعیت ممکن ذهنی و جسمی قرار داشته باشند.

در گذشته مردهای یونان باستان تا سن 140 سالگی عمر می‌کردند. تا همین چند وقت قبل هم مردم به‌راحتی تا سن 90 سال عمر می‌کردند، اما این روزها به دلیل بروز پاره‌ای از مشکلات نظیر خودارضایی، آزار و اذیت‌های جنسی، غذاهای صنعتی، استفاده از هورمون‌های مصنوعی (که مصارف مختلفی دارند، نظیر چاق کردن و بزرگ کردن زودرس جوجه‌ها و احشام) فرایند سالخوردگی از سنین پایینی (تقریباً 35 سالگی) شروع می‌شود. در کل دنیا افراد انگشت‌شماری هستند که ازنظر اقتصادی کنترل همه افراد را به دست گرفته‌اند. این افراد از قدرت رابطه جنسی نیز به‌خوبی اطلاع دارند؛ به همین دلیل کلیه‌ی امکانات موجود را فراهم می‌آورند تا ذهن انسان‌های دیگر را تنها به این امر متمرکز کرده، عقل را از سر آن‌ها بپرانند و کاری کنند تا آن‌ها مطابق میلشان عمل کنند. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که انسان‌های کم‌عقل، سرشار از شهوت هستند، بر روی امیال جنسی خود هیچ‌گونه کنترلی نداشته و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را مطیع خود ساخت.

تئوری‌های پوچ مدرن در مورد ارتباط جنسی

نوگرایانی که بر روی ارتباط جنسی تحقیق و بررسی می‌کنند، به‌سادگی به خود اجازه می‌دهند که قدرت و حق انتخاب جوانان را از بین ببرند. برخی از آن‌ها مواردی نظیر خود ارضایی (استمناء) (جلق زدن) را به جوانان پیشنهاد می‌کنند. کینسی، مستر و جانسون که به‌عنوان پایه‌گذاران مطالعات جنسی نوین شناخته می‌شوند بر این عقیده‌اند که یک جوان می‌تواند چندین مرتبه در طول روز خود ارضایی کند چراکه علم پزشکی هیچ‌گونه تأثیر جانبی خطرناکی را پیدا نکرده که مربوط به خودارضایی باشد. آن‌ها بر این باورند که اهمیت خود ارضایی به‌ویژه در زمان بلوغ که خصوصیات زنانه و مردانه در افراد بروز می‌کند از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود و به همان اندازه که در مردها اهمیت دارد برای خانم‌ها نیز مهم است. این افراد حتی معتقدند که زن و مرد می‌توانند در طول زمان قاعدگی، با هم ارتباط جنسی داشته باشند؛ اما پژوهش‌های علمی اثبات کرده‌اند که برقراری رابطه جنسی در زمان قاعدگی خطرناک و درعین‌حال زیان‌آور است چراکه در این زمان مواد مرده و فاسد از بدن زن خارج می‌شود که اگر آلت تناسلی مرد با این مواد تماس پیدا کند آن‌ها را جذب کرده، خواص آن از طریق خون به سلول‌های عصبی مغز انتقال پیدا می‌کند و بر روی قدرت جنسی مرد تأثیر نامطلوبی می‌گذارد. تعداد دیگری از این محققان معتقدند که برقراری ارتباط جنسی از راه مقعد بلامانع بوده و می‌تواند بر طبق توافق طرفین انجام پذیرد. در مقابل این ادعا باید اظهار داشت که هر یک از ارگان‌های بدن برای انجام دادن کار خاصی ایجاد شده‌اند و عملکرد مقعد نیز تخلیه مدفوع است. افرادی که این کار را انجام می‌دهند به عضلات همکنش و تنگ‌کننده‌ی باسن (Sphincters) خود آسیب وارد کرده و سبب بروز بواسیر و سایر عفونت‌های شدید روده و اثنی عشر می‌شوند. شایان ذکر است که برقراری یک چنین روابطی به‌عنوان عمده‌ترین عامل انتقال بیماری‌های جنسی ازجمله ایدز در میان مردهای هم‌جنس‌باز تلقی می‌شود.

ارتباط خودارضایی با ضعف جنسی و انزال زودرس

مثالی که پیش‌تر در مورد زمین کشاورزی، درخت لیمو و رسیدن دانه‌های لیمو برایتان بازگو کردیم را یک‌بار دیگر در ذهن مجسم کنید. ما در آن قسمت عنوان کردیم که اگر اولین برداشت پیش از رسیدن کامل میوه‌ها باشد و کشاورز میوه‌های نارس را از درخت بچیند، عمر درخت کم شده و توانایی باروری آن نیز به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. این امر در مورد حیوانات نیز صدق می‌کند به همین دلیل هم هست که دامپزشکان اهمیت بسیار زیادی برای این امر قائل هستند. باید بدانید که مطلب فوق در مورد انسان‌ها نیز صحت پیدا می‌کند. اگر آقایان شروع کنند به برقراری روابط زیاد جنسی با افرا مختلف و یا پیش از رسیدن به سن 21 سالگی، خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم‌ها به بلوغ کامل نرسیده‌اند- این امر خلل جبران‌ناپذیری را به قوای جنسی‌شان وارد می‌کند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی‌شان به وجود خواهد آورد. زمانی که مرکز فعالیت‌های جنسی به دلیل وجود مزاحمت‌هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت‌های جنسی نتواند به‌درستی رشد پیدا کند، اندوخته قوای جنسی از سن 35 سالگی به بعد رو به تحلیل می‌رود و این مورد نه‌تنها تأثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می‌گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم‌های بدن را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد: دستگاه هاضمه، گردش خون، عملکرد غدد مترشحه، سیستم عصبی و ...

این افراد به‌سرعت از سن 35 سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود. خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی‌هایشان را از دست می‌دهند و متأسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد. در چنین شرایطی ارگان‌های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری‌های گوناگون جنسی به همراه بیماری‌هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون‌ریز می‌شوند.

خودارضایی که ازجمله نقص های فردی به شمار می‌رود، سبب ایجاد تصورات شهوانی در ذهن فرد می‌شود. در دراز مدت فرد عدم تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف خود را پیدا می‌کند، ازنظر ذهنی خسته می‌شود و دچار ناتوانی های جنسی خواهد شد.

ساموئل اون ویر در بخش 9 کتاب خود با عنوان «ازدواج موفق» اینطور می نویسد که: "تصورات جنسی و تخیلات شهوانی سبب ایجاد ضعف جنسی و ذهنی می‌شوند. شاید در نگاه اول اینگونه افراد نرمال به نظر برسند و مانند افراد عادی تحریک پذیر باشند، اما زمانی که می خواهند با طرف مقابل ارتباط برقرا کنند و خواسته های او را براورده سازند، به سرعت ارضا می‌شوند، آلت تناسلی به حالت اولیه باز می‌گردد، در بدترین حالت ممکن قرار می گیرند و دچار ناامیدی و افسردگی می‌شوند. آن‌ها در توهمات جنسی خودشان را غرق کرده‌اند که این توهمات هیچ ارتباط و یا شباهتی به دنیای واقعی ندارند. به همین دلیل هنگامیکه در شرایط طبیعی قرار می گیرند، نمی‌توانند از خود واکنش مناسب نشان داده و شکست می خورند. ضعف جنسی-ذهنی ترسناک ترین تراژدی است که می‌تواند برای هر زن و یا مرد با احساس و با منطقی اتفاق بیفتد."

زمانی که یک فرد جوان دست به خود ارضایی می‌زند، بازه زمانی، برای او هیچ اهمیتی ندارد و ترجیح می‌دهد که هر چه سریعتر خود را تخلیه کند. در علم روانشناسی این امر نهایتاً منجر به بروز عارضه‌ی انزال زودرس در فرد می‌شود. علاوه بر این، استمناء سبب انبساط عضلات اسفنکتر می‌شود که این عامل به نوبه ی خود موجبات انزال زودرس را بیش از پیش فراهم خواهد آورد.

از سوی دیگر نباید از این امر غافل شد که «ملاتونین» هورمون بی‌چون و چرای جوانی است. فرایند سالخوردگی مستقیماً به ترشح این هورمون در بدن بستگی دارد. این هورمون در زمان جوانی به وفور در بدن ترشح می‌شود و از سن 25 سالگی به بعد ترشح آن در بدن کاهش پیدا می‌کند. خود ارضایی، به‌ویژه در زمان جوانی، باعث از دست رفتن میزان بسیار زیادی ملاتونین در بدن می‌شود. این امر غده‌ی کاجی شکلی که در بدن ملاتونین ترشح می‌کند را ضعیف کرده، خاصیت مغناطیسی موجود در این غده را کاهش می‌دهد و بطور کلی سبب کاهش طول عمر آن می‌گردد.

روابط جنسی نامشروع با افراد متعدد نه‌تنها ازنظر فیزیکی مضرات بیشماری را در بردارد، بلکه می‌تواند ازنظر روحی و ذهنی نیز بر روی افرادی که این کار ار انجام میدهند، تاثیرات نامطلوبی بگذارد. افرادی که در مکالمات محرک جنسی شرکت میکنند، کسانی که به خواندن مجلات محرک جنسی معتاد هستند و کسانی که به تماشای فیلم های ضد اخلاقی جنسی گرایش دارند، مبحث ظریف و مطبوع رابطه جنسی را به صورت وحشیانه، به دور از انسانیت و تنها با رضایت ذهنی با نکبت و بدبختی همراه می سازند. انسان‌ها باید یاد بگیرند که چگونه می‌توانند هوشمندانه زندگی کنند.

عواقب و عوارض خودارضایی

با توجه به رویکرد نفسـانی-عـاطـفی رابـطه جنـسی، فـرویـد معتقد است که رابطه‌ی جنسی محصول گردهمایی یک زن و یک مرد است کـه یـکدیـگر را دوست بـدارند و مکمل یکدیگر باشند.

به همین دلیل هم هست که فروید خود ارضایی را یک نقص فردی نـامگذاری می‌کند (بـه این دلیل که طرف دوم در این ارتباط وجود ندارد مگر در خیال). در حین خود ارضایی فرد اگر مرد بـاشد، یک زن را در ذهن خود مجسم می‌کند و اگر زن بـاشد یک مرد را در ذهن خود مجسم کرده و با او وارد رابـطـه جنسی می‌شود. در این حال خستگی چند برابر می‌شود، چرا که فرد هم ازنظر جنسی از خود کار می کشد و هم ازنظر ذهنی. تصویر شریک جنسی خیالی، مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک می‌شود و سبب بروز انزال‌های شبانه ناخواسته می‌شود. به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند، میزان این انزال‌های شبانه افزایش می‌یابد.

 عواقب خودارضایی

دمای خارجی بدن انسان 98 درجه فارنهایت است و دمای درونی آن 100 درجه فارنهایت. این دما در زمان خود ارضایی افزایش پیدا می‌کند. زمانی‌که انزال به واسطه خود ارضایی پدید می‌آید، حرکات کرم وار جذب در کیسه ی منی ایجاد می‌شوند، اما به دلیل خود ارضایی، کیسه‌ی حاوی منی خیلی زودتر از زمان مقرر تخلیه گردیده است. فرایند طبیعی بدین گونه است که کیسه های منی سعی می‌کنند تا خود را پر کنند، اما از آنجایی که منی خیلی زودتر از بدن خارج شده، چیزی جز هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد جذب نخواهد شد. این هوا بعداً از طریق کیسه منی به سیستم لنفاوی انتقال داده می‌شود، سپس به مغز انتقال پیدا کرده و باعث ایجاد شک دمایی شده و فضای سردی را میان ماده‌ی مغزی و سلول ها ایجاد می‌کند و این امر واکنش نرمال ماده مغزی، سیستم عصبی و جسمانی را مختل می‌سازد.

کیسه منی می‌بایست به جای جذب هوا، اسپرم جذب کند، اما این امر مقدور نخواهد بود چراکه اسپرم‌ها قبلاً آزاد شده‌اند. علاوه بر این جذب هوا از جذب مایع خیلی ساده تر است.

ساموئل اون ویر، فیلسوف، انسان شناس و محقق امور جنسی و روانشناس بخش مطالعات جنسی، در کتاب خود با عنوان "یادگیری علوم فردی" در مورد این هوای سرد جذب شده تصریح می دارد که: "در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می‌کنند، به‌راحتی می‌توان گفت که چه ایرادی می‌تواند بوجود آید. زمانی که آن‌ها خود ارضایی می‌کنند، در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند. وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می‌آید، حرکات کرم وار جذب ایجاد می‌شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تأثیر خالی بودن کیسه‌های منی، این کیسه‌ها سعی می‌کنند تا خود را پر کنند و به همین دلیل هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل، جذب می‌شود. این سیگنال‌ها به مغز فرستاده می‌شوند، به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می‌رود و درنتیجه فرد ازنظر ذهنی خسته می‌شود. بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده‌اند. مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت‌های ذهنی خود را به طور 100% از دست خواهد داد. به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را 100% محکوم می کنیم.

اسپرم‌ها حاوی رمز ژنتیکی (DNA) اسید دی اکسی ریبونوکلئیک (Deoxyribonucleic Acid)، RNA یا اسید ریبونوکلویک (Ribonucleic Acid)، آنزیم‌ها، کلسیم، فسفر، نمک های بیولوژیک و تستوسترون هستند. زمانی که استمناء صورت می پذیرد، کلیه‌ی این اجزای حیاتی از بدن فرد بیرون کشیده می‌شوند و اگر فرد در دوران بلوغ قرار داشته باشد، امکان رشد کافی را پیدا نمی‌کند و نیرویی که در این مواد وجود دارد، جذب نشده و از بدن او خارج می‌شوند.

از آنجایی که میزان زیادی کلسیم به همراه منی از بدن خارج می‌شود، فرد احساس خستگی شدید در استخوان‌ها می‌کند و ممکن است دچار کوفتگی پا شود. لازم به ذکر است که استخوان‌های تنومند نشان دهنده ی میزان قدرت فرد هستند. همانطور که می دانید گلبول های قرمز خونی و پلاکت ها در مغز استخوان تولید می‌شوند. فرد جوانی که خودارضایی می‌کند، اجازه نمی‌دهد که مایع مغز استخوان به‌خوبی شکل بگیرد و باید تا آخر عمر خود شاهد عواقب آن باشد. زمانی که فسفر بیش از حد طبیعی به واسطه خودارضایی از بدن خارج می‌شود، مشکلات عصبی از قبیل رعشه برای فرد ایجاد می‌شود. در زمان خود ارضایی لسیتین نیز از بدن خارج می‌شود که این امر سبب فرسودگی سیستم عصبی می‌شود و به مرور زمان موجبات بی‌حالی، ضعف اعصاب و نهایتاٌ مرگ تدریجی سلول‌های عصبی را فراهم خواهد آورد.

تئوری‌های پوچ محققان جنسی نوگرا

دکتر اسـپایـتک متخصص برجسته کالبد شناسی امریکایی و رئـیس جامعه عصب شناختی نیـویورک در کـتـاب خـود بـا عنوان "انرژی خالق" اظهار میدارد کـه جنـون هـای متفاوتی بـه واسـطه ی خـود ارضایی و آزار و اذیت‌های جنسی پدید خـواهد آمـد، چراکه مایـع مـغزی ابتـدا سـرشـار از لسیـتـین است و سپس به‌واسطه انـزال غیـرمترقبه، از لسیتین خالی می‌شود. به همین دلیل ارگان ها بـه جـای آن باید از سایر بافت ها و اعصاب موجود در مغز استفاده کنند.

در هـر بار انـزال مـردها چیـزی در حـدود 300 تا 400 میـلیون اسپرم به همراه مقادیر زیادی انرژی از دست می‌دهند. واقعاً چه می شد اگر انسانها می‌دانستند که چگونه می‌توانند این انرژی را به جای خارج کردن از بدن، در بدن خود ذخیره نمایند؟! نتیجه حتماً انسانی شبیه به سوپرمن می‌شد!

پروستات غده ای است که دقیقاً در زیر گردنه ی مثانه قرار گرفته است؛ مایعی به رنگ سفید کدر و لزج ترشح می‌کند که به‌عنوان وسیله‌ای برای انتقال اسپرم‌ها به شمار می‌رود. این غده تقریباً در سن 21 سالگی به مرحله‌ی رشد کامل خود می‌رسد. زمانی که فرد پیش از رسیدن به بلوغ کامل (در مردان سن 21 سالگی) دست به خود ارضایی می‌زند، پروستات دچار ضعف و نقصان می‌شود و این امر سبب بروز اختلالات مربوط به پروستات در سنین چهل سالگی به بعد می‌شود. این اختلال بدین شرح است که غده‌ی پروستات بزرگ‌شده، راه خروج ادرار را مسدود می‌کند و فرد برای تخلیه ی ادرار باید بالاجبار از سند پزشکی استفاده کند. این عارضه درست مانند وازکتومی، سبب ایجاد ناتوانی جنسی می‌شود.

بد نیست بدانید بچه هایی که پدر آن‌ها خودارضایی می کرده، نمی‌توانند در سلامت کامل روحی و روانی به سر برند. آن‌ها دارای بیماری‌های گوناگونی هستند چراکه از یک تخم نه چندان سالم بوجود آمده‌اند.

خود ارضایی همچنین در خانم‌ها هم دیده می‌شود و امری زجر آور و دردناک قلمداد می‌شود.

خود ارضایی سبب ایجاد ناتوانی جسمی و انزال زوردس می‌شود. این امر به وفور در میان مردهای سنین زیر 40 سال قابل مشاهده است.

ساموئل اون ویر در کتاب دیگر خود با عنوان "آموزش های بنیادین" در بخش "نوجوانی" اینطور نوشته است که: "جرم های خاموشی وجود دارند و پی آمدهای منفوری در پی آن گریبانگیر افراد می‌شود. اگر فرد مشکلات جنسی‌اش را مخفی نگه دارد، مرتکب گناه می‌شود. اگر در مورد مشکلات خود اطلاعات غلط بدهد نیز مرتکب جرم دیگری شده است."

"
فسادی که به واسطه خود ارضایی ایجاد می‌شود، قابلیت ها و توانایی های مغزی را به طور کامل از بین می برد. افراد باید توجه داشته باشند که ارتباط تنگاتنگی میان منی و مغز وجود دارد. مغز برای منی از اهمیت ویژه ای برخودار است و منی هم برای مغز مهم است. مغز برای منی انرژی ایجاد کرده و سبب انتقال آن‌ها می‌شود، منی هم ذهن را تصفیه کرده و اگر در جهت درست هدایت شود، توانایی های آن را ارتقا می‌بخشد."

"
مطالعات فیلسوفانه ای که عمیقاً بر روی عملکرد غده‌های درون‌ریز متمرکز شده‌اند، بر این باروند که بدن طی فرایند خودانزالی انرژی بی شائبه ای را از دست می‌دهد. چه بسیار افرادی زیادی با چهره های زیبا بوده اند که در اثر انجام این کار زیبایی خود را از دست داده اند! چه بسیار مغزهایی که منحط و فاسد شده‌اند! و ... همه و همه‌ی این وقایع به دلیل آن است که انزال در شرایط و موقیعت و زمان مناسب انجام نپذیرفته."

"
آمار و ارقام گویای این مطلب هستند که این روزها خود ارضایی در خانم‌ها و آقایان جوان بیش از پیش باب شده است. بیمارستان‌های روانی مملو از زنان و مردانی هستند که مغزشان به دلیل خودارضایی بیمار گشته. تیمارستان، مقصد نهایی فردی است که به خودارضایی اعتیاد پیدا می‌کند."

 خودارضایی در خانم‌ها

خودارضایی در خانم‌ها

خودارضایی در خانم‌ها نیز به چشم می خورد و این امر، هم دردناک است و هم زجر آور. برخی از مضرات در خانم‌ها و آقایان مشابه است: اختلال در رشد سیستم عصبی، مغز، خستگی، از دست دادن انرژی و سر زندگی، کاهش قدرت حافظه و عدم تمایل به جنس مخالف. در خانم‌ها شاهد ناباروری نیز خواهیم بود. بدترین پی آمدی که در خانم‌ها می‌توان مشاهده کرد رفتارهای متعارض روانی-اجتماعی است. خانم‌هایی که مرتکب این امر می‌شوند به مروز زمان نمی‌توانند با هیچ مردی ارتباط جنسی برقرار کنند چرا که به‌تدریج توانایی‌های اولیه جنسی خود را از دست میدهند. خانمی که خود ارضایی نمی‌کند، همچنان سرزندگی، زیبایی، برق چشمان و توانایی جذب بالای خود را حفظ خواهد نمود. خانم‌ها باید از مشاهده‌ی تصاویر محرک جنسی خودداری کنند، در مکالمات مبتذل شرکت نکنند و فقط با افراد شایسته ارتباط دوستی برقرار کنند.

چگونه می‌توان خودارضایی را ترک کرد؟

پیش از هر چیز باید بدانید که افراد زیادی به مراکزی که به این منظور دایر شده، مراجعه کرده و حتی در موارد خیلی حاد و پیشرفته نیز موفق به جلوگیری از این عمل غیر اخلاقی شده‌اند. چرا شما یکی از آن‌ها نباشید؟

باید یاد بگیرید که چگونه می‌توانید جلوی خود ارضایی را با استفاده از تکنیک هایی که در جلسات آموزشی به شما تعلیم داده می‌شود، بگیرید. در اغلب این جلسات مشاور سعی می‌کند تا ضمیر ناخودآگاه بیمار را به کار اندازد.

در این جلسات به شما آموزش می‌دهند که تمایلا خودارضایی به‌عنوان یک عینینت درونی هستند که به ذهن شما حمله ور می‌شوند. شما باید در مقابل آن‌ها ایستادگی کرده و اجازه ندهید که به درون ذهنتان نفوذ کنند. در ابتدا شاید انجام این کار قدری دشوار باشد و این توانایی را نداشته باشید که فکرتان را بر روی چیز دیگری متمرکز کنید؛ اما با تلاش به‌راحتی می‌توانید آنرا تحت کنترل خود در آورید. شما به‌راحتی قادر خواهید بود آنرا به طور کامل از زندگی خود حذف کنید. اگر فرد در گذشته دائماً خودارضایی می کرده و سپس این کار را متوقف کند، خودش متوجه تغییرات بوجود آمده در زندگی اش خواهد شد و می‌تواند مقادیر زیادی انرژی و توانایی های ذهنی اش را ذخیره کرده و بدون احساس هیچ‌گونه ترس و واهمه ای با حقایق زندگی روبرو شود.

سایر روش‌های جلوگیری:

عادات سالم را در خود تقویت کنید: از تصاویر محرک جنسی اجتناب کنید، به جوک های مبتذل گوش ندهید، دوستان سالم برای خود انتخاب کنید و از پوشیدن زیر پوش های تنگ و چسبان خودداری نمایید.

از مصرف بیش از اندازه‌ی گوشت گاو، به‌ویژه در وعده غذایی شام خودداری کنید. مصرف یک وعده غذای حیوانی آن هم در نهار کافی است.
مقالات مختلفی که در این سایت پیرامون روابط میان زن و مرد وجود دارد را به دقت مطالعه کنید تا آگاهی های کلی شما ارتقا پیدا کند

روش های ترک خود ارضایی


منابع:
parsiteb.com
3erat.com
ویرایش ادبی و بازنشر: وبسوار

تازه‌ترین خبرها

نقش سردار سلیمانی در مبارزه با داعش

ایران در حال نمایش حضور خود در عراق است و سردار سلیمانی با فرماندهی نیروهای عراقی نقش مهمی را در سرکوب داعش ایفا می‌کند.

داعش نام «کوبانی» را تغییر داد

تروریست‌های داعش پس از تصرف محورهای اصلی شهر کوبانی، نام این شهر را به «عین السلام» تغییر دادند.

سه اولویت جهان اسلام از دیدگاه رهبری

دشمن با افروختن آتش جنگ ميان مسلمانان، انگيزه‏‌هاى مقاومت و مجاهدت را در آنان به انحراف كشانده، كارگزاران استكبار را كه دشمنان حقيقى‏‌اند، در حاشيه‏‌ى امن قرار دهد.
اخبار سیاسی بیشتر »

مدال طلای والیبال ایران پس از 56 سال

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست ژاپن در آخرین دیدار بازی‌های آسیایی اینچئون، سرانجام به عنوان قهرمانی والیبال آسیا نائل شد.

صعود تیم والیبال ایران به دور نهایی

با پیروزی تیم والیبال آرژانتین از تیم آمریکا، ایران به دور نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان صعود کرد.

تیم کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد برای نخستین بار به مقام قهرمانی جهان نائل شود.
اخبار ورزشی بیشتر »

خطر سرمایه‌گذاری در موسسات غیرمجاز

مشروح سخنان رئیس بانک مرکزی در خصوص تسهیلات، نرخ سود، وام مسکن و کارمزد خدمات بانکی.

روش قانونی سوء اثر چک برگشتی

به دنبال افزایش آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر؛ گروه‌های مختلفی با تبلیغات گسترده و البته به شکل غیرقانونی نسبت به رفع سوء اینگونه چک‌ها اقدام کرده‌اند.

اقتصاد ایران در وضعیت رکود

اسحاق جهانگیری گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین كننده‌ای در خروج از شرایط فعلی كه اقتصاد كشور در شرایط ركود قرار گرفته است دارد.
اخبار اقتصادی بیشتر »

سقوط خودروی 206 به گودال 15 متری

سرنشینان یک دستگاه خودروی 206 که خانم و آقایی 20 و ۲۵ ساله بودند به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

زن 33 ساله خود را به آتش کشید

زنی 33 ساله‌ای شب گذشته در شهر قدس واقع در استان تهران با ریختن بنزین روی خود اقدام به خودسوزی کرد.

نجات کارگر افغانی پس از سقوط از طبقه 5

یک کارگر 30 ساله افغان مشغول جوشکاری در بالاترین نقطه یک ساختمان بود که ناگهان به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه پنجم به حیاط ملک مجاور سقوط کرد.
اخبار حوادث بیشتر »

آزادی «شهرام جزایری» پس از 11 سال

شهرام جزایری که به اتهامات مختلف به زندان رفته بود و به عنوان مفسد اقتصادی شناخته شده بود پس از یازده سال از زندان آزاد شد.

مجرمیت مدیر مسئول روزنامه شرق

مدیر مسئول روزنامه شرق بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

دانش‌آموزان شین‌آبادی و بوی‌ماه مهر +عکس

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دختران دانش‌آموز شین‌آباد و والدین آنها نسبت به روند درمانی و حمایت واقعی مقامات دولتی در سه سال گذشته انتقاد کردند.
اخبار اجتماعی بیشتر »

ارتباط چاقی با بلوغ زودرس و کوتاهی قد

انتهای بلوغ پایان رشد است که گاهی این بلوغ دیر و گاهی زود اتفاق می‌افتد که هر دو ایراد دارند؛ اما بلوغ زودرس قد را می‌سوزاند.

شناسایی محل دقیق ظهور ویروس ایدز

دانشمندان دانشگاه آکسفورد منشاء بیماری همه‌گیر ایدز را در کینشازا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی کرده‌اند.

متوسط سن ابتلا به ایدز در ایران

طبق آمار گزارش شده حدود 28 هزار مبتلا در کشور شناسایی شده‌اند. البته در کنار این، آمار تخمینی ما حدود 100 هزار نفر است.
اخبار پزشکی بیشتر »

تمسخر اپل توسط سامسونگ

در پی رونمایی آیفون 6 توسط شرکت اپل که بزرگترین صفحه نمایش سری تلفن‌های همراه این شرکت را به خود اختصاص داده، سامسونگ با انتشار متنی در توئیتر آن را به سخره گرفت.

10 برند ارزشمند و گران‌قیمت جهان

برند اپل با ارزش 117 میلیارد دلار به عنوان گران‌ترین برند جهان شناخته شد. پس از آن برندهای گوگل، IBM ...

رونمایی اینتل از پردازشگر 8 هسته‌ای

شرکت اینتل از cpu جدید هشت هسته‌ای خود با نام Intel Core i۷-۵۹۶۰X رونمایی کرد.
اخبار فناوری بیشتر »
header
header
header
header
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: